Jak OPPO Find X5 Pro radzi sobie w skrajnych warunkach?

Seria OPPO Find X5 zadebiutowała pod koniec lutego przynosząc ze sobą dwa modele z wyższej półki – wariant podstawowy i Pro. W ostatnich dniach producent postanowił podzielić się z nami ciekawymi materiałami dotyczącymi tych urządzeń. Poznaliśmy więc szczegóły procesu produkcyjnego, a także mogliśmy podejrzeć, jak OPPO Find X5 Pro radzi sobie w fabrycznych testach wytrzymałościowych.
Jak OPPO Find X5 Pro radzi sobie w skrajnych warunkach?
Jak OPPO Find X5 Pro radzi sobie w skrajnych warunkach?

Nowe flagowce OPPO wyróżniają się na tle konkurencji swoim wyjątkowym wyglądem, głównie za sprawą ceramicznej tylnej obudowy i wyspy aparatów. Producent postawił bowiem na design inspirowany naturą, w której, jak podkreśla, nie ma prostych linii i ostrych kątów. Dostaliśmy więc gładko opadającą wyspę aparatów. Sama obudowa została wykonana z materiału mikrokrystalicznego wypalanego w temperaturze 1000 stopni Celsjusza, co zapewnia teksturę odporną na odciski palców. Materiał jest jednocześnie dwa razy mocniejszy niż szkło, a także może rozpraszać ciepło dwa razy lepiej.

Czytaj też: Smartfony z 5G coraz tańsze. realme na tym korzysta

OPPO zdradziło, że opracowanie procesu produkcyjnego tak niecodziennej obudowy zajęło aż sześć miesięcy. Ceramiki nie da się bowiem formować tak jak szkła, konieczne były zupełnie inne metody formowania, obróbki a potem także polerowania, które zapewniły finalny, wyjątkowy efekt. Oczywiście wygląd jest bardzo ważny, bo na to w pierwszej chwili większość z nas zwraca uwagę podczas wyboru smartfona. Jednak ceramiczna obudowa OPPO Find X5 nie jest tylko na pokaz, bo zapewnia również dużo lepszą trwałość.

A jeśli już o trwałości mowa, to producent podzielił się z nami nagraniem przedstawiającym fabryczne testy OPPO Find X5 Pro

Samo urządzenie jak i poszczególne komponenty przeszły ponad 300 testów wytrzymałościowych w skrajnych warunkach.

Testy obejmowały standardowe sprawdzenie wodoodporności czy wytrzymałości na upadki, w tym sprawdzono, jak smartfon radzi sobie z upadkiem z 1 metra pod kątem na marmurową powierzchnię. Pod katem trwałości sprawdzono także przyciski fizyczne, gniazda i skaner linii papilarnych. Materiał pokazuje nam jednak jeszcze więcej. OPPO, w teście wstrząsowym, sprawdziło obiektyw aparatu. W teście adaptacyjnym wystawiono smartfon na działanie różnych temperatur – od -40 stopni do 75 stopni Celsjusza. Nie zabrakło też testu OTA, sprawdzającego niezawodność działania anteny telefonu oraz kalibracji kolorów i testów aparatów w wewnętrznym laboratorium obrazowania.

Czytaj też: Xiaomi MIX 5 zauważony w bazie Geekbench. Wiemy o nim coraz więcej

Oczywiście, takie pokazowe testy zawsze będą prezentować smartfon od najlepszej strony, ale mimo wszystko trzeba przyznać, że po obejrzeniu materiału, aż trudno doczekać się europejskiej premiery OPPO Find X5 Pro. Takowa nie została jeszcze zapowiedziana, więc pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać na jakieś wieści.