Smartfony Honor nie dla Polski? Mamy czego żałować

Smartfony Honor mogłyby idealnie wypełnić lukę po smartfonach Huawei z usługami Google. Firma pojawiła się w Europie, ale uciekła z polskiego rynku.
Smartfony Honor nie dla Polski? Mamy czego żałować

Miłośnikom smartfonów Huawei zaświeciły się oczy na widok nowych Honorów

Honor Magic4 Pro

Czym dzisiaj jest Honor? Oficjalnie to osobna, niezależna od Huawei (sprzedana) firma produkująca smartfony. Dzięki owej niezależności Honor ma dostęp do usług Google.

Patrząc na specyfikację najnowszych modeli, nowe Honory to dzisiaj tak naprawdę flagowe smartfony Huawei, ale z usługami Google. Weźmy takiego Honora Magic4, który zadebiutował pod koniec lutego 2022 roku.

Mamy tu ekran OLED o przekątnej 6,81 cala i rozdzielczości 1224 x 2664 piksele (HDR10+, 120Hz), Snapdragona 8 Gen 1, 8 lub 12 GB pamięci RAM, 128, 256 lub 512 GB pamięci wbudowanej, 5G, Wi-Fi 6 i NFC. Aparat główny o rozdzielczości 50 Mpix (F/1.8, 23mm, 1/1.56″), ultraszerokokąny o rozdzielczości 50 Mpix (F/2.2, 1/2.5″, kąt widzenia 120 stopni), zoom z peryskopowym teleobiektywem o rozdzielczości 8 Mpix (F/3.4, 5-krotny zoom optyczny). Wszystko to zasila akumulator o pojemności 4800 mAH z obsługą szybkiego ładowania o mocy 66W. Czy czegoś tu brakuje? W zasadzie tylko bezprzewodowego ładowania. Cena? Wariant 8/256 GB kosztuje standardowo, czyli 899 euro.

Czytaj też: Motorola zapowiada Edge X30 Under Screen Edition. Kiedy premiera?

Nie można też zapominać o Honorze Magic3 Pro, czyli takim klonie Mate’a 40 Pro z ubiegłego roku, a niedługo ma zadebiutować też Honor Magic4 Pro z jeszcze lepszym zestawem aparatów i 100W ładowaniem bezprzewodowym.

Honor w Europie, ale nie w Polsce

Honor Magic3 i Magic3 Pro

Nie powiecie, że nie chcielibyście zobaczyć powyższych smartfonów na polskim rynku. Z tym niestety może być problem. Honor zniknął z polskiego rynku już jakiś czas temu. Ale firma zaczęła pojawiać się w kolejnych europejskich krajach, co dało nadzieję na to, że ponownie zobaczymy ją w Polsce. Chyba nic z tego.

Czytaj też: Składany vivo X Fold przyłapany w terenie

Honor niedawno usunął polską wersję swojej strony internetowej. Raczej nie mamy co spodziewać się, że to tylko przebudowa przed nowym startem, a znak, że smartfonów marki nie zobaczymy nad Wisłą.

Dlatego też jeśli ktoś skusi się na nowe smartfony Honora, pozostanie zakup (a może przy okazji wycieczka?) do Czech lub Niemiec.