realme V23 zbliża się do swojej premiery. Wiemy o nim niemal wszystko

Wygląda na to, że realme szykuje się do wprowadzenia na rynek kolejnych smartfonów. W bazie certyfikacyjnej TENAA znaleziono aż cztery modele. Jednym z nich jest realme V23, którego specyfikacja nie ma przed nami praktycznie żadnych tajemnic.
realme V23 zbliża się do swojej premiery
realme V23 zbliża się do swojej premiery

realme o numerze modelu RMX3571 pojawił się nie tylko chińskiej witrynie certyfikacyjnej TENAA, ale także w bazie danych China Telecom, dzięki czemu dostaliśmy potwierdzenie niektórych kluczowych specyfikacji oraz wyglądu realme V23.

Czytaj też: Kiedy zadebiutują pierwsze smartfony wyposażone w układ Snapdragon 8 Gen 1 Plus?

Jeśli chodzi o jego design, to można od razu zauważyć kilka drobnych różnic względem jego bezpośredniego poprzednika – zeszłorocznego V13 5G. Wyspa aparatów nadal przyjmuje kształt prostokąta, ale teraz teraz producent postawił nie ma trzy a na dwa czujniki. Z przodu natomiast zamiast okrągłego otworu na aparat do selfie mamy wcięcie w kształcie litery “v”. Sam design realme V23 jest bardzo klasyczny. Na zdjęciach możemy przyjrzeć się czarnemu wariantowi kolorystycznego (Gravel Black), oprócz niego będzie jednak jeszcze wersja biała (Glazed White).

Co wiemy o specyfikacji realme V23?

Sercem tego smartfona będzie procesor MediaTek Dimensity 810. China Telecom potwierdziło dwa warianty pamięci, w jakich V23 zawita na rynek – 8/256 GB i 12/256 GB. Na pokładzie znajdzie się też pojemna bateria 5000 mAh obsługująca szybkie ładowanie, choć przecieki nie precyzują z jaką mocą. W realme V13 5G było to 18 W, więc z pewnością producent zaoferuje teraz o wiele szybszą technologię.

Czytaj też: vivo X Note pozuje na oficjalnych zdjęciach. Ujawniono opcje kolorystyczne

6,58-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ ma obsługiwać częstotliwość odświeżania minimum 90 Hz. Niestety tutaj też nie mamy sprecyzowanych szczegółów. Wiemy natomiast, że skaner linii papilarnych zostanie umieszczony z boku, zaś aparat do selfie będzie miał rozdzielczość 8 Mpix. Z tyłu znajdzie się z kolei 48-megapikselowy czujnik główny i 2-megapikselowy obiektyw pomocniczy do makro lub pomiaru głębi. realme V23 ma działać na Androidzie 12 z nakładką realme UI 3.0. Jego wymiary mają wynosić 163,8 x 75,1 x 8 mm, a waga – 186 gramów.

Wedle doniesień premiera tego modelu ma odbyć się w Chinach jeszcze w tym miesiącu. realme V23 będzie kosztować od 1699 juanów (ok. 1130 zł) za wariant 8/256 GB.