Safe Stay to aplikacja dla podróżujących uchodźców z Ukrainy. Pomagasz? Pomóż zainstalować!

Polska spółka informatyczna Billennium stworzyła aplikację Safe Stay. Za jej pomocą uchodźcy z Ukrainy mogą bezpiecznie podróżować i szukać wsparcia na terenie Polski. Bez obaw, że padną ofiarą oszustów.
Safe Stay to aplikacja dla podróżujących uchodźców z Ukrainy. Pomagasz? Pomóż zainstalować!

Safe Stay to całodobowa ochrona i wsparcie migrantów

W ostatnich dniach sytuacja w Ukrainie delikatnie się uspokoiła, na tyle, na ile można o tym mówić, ale Rosja przechodzi do kolejnej ofensywy. To może oznaczać kolejną falę migracji. Niestety nie brakuje oszustów, którzy chcą zyskać na krzywdzie innych i migranci są narażeni na kontakt z nimi.

Aplikacja Safe Stay jest swego rodzaju zabezpieczeniem. Osoba z Ukrainy może w niej uzupełnić szczegóły swojej podróży z przewoźnikiem. W aplikacji wprowadza swoje dane – imię, nazwisko i numer telefonu oraz dane kierowcy – imię, nazwisko, numer telefonu oraz numer dokumentu (prawa jazdy lub dowodu osobistego). Następnie zaznacza miejsce startu podróży i opcjonalnie punkty odwiedzane po drodze oraz oczywiście informuje o zakończeniu trasy. Dodatkowo aplikacja śledzi całą trasę w czasie rzeczywistym.

Czytaj też: Ceny kart graficznych coraz bliżej poziomu MSRP. Spadki nadal spowalnia Ethereum

W przypadku wystąpienia incydentu w trakcie podróży, użytkownik może wcisnąć w aplikacji specjalny przycisk alarmowy. Automatycznie po tym z podanym wcześniej numer telefonu skontaktuje się pracownik całodobowego, wielojęzycznego Call Canter. W przypadku braku kontaktu, o sytuacji zostanie powiadomiona Policja, która otrzyma też wszystkie dane dotyczące przebiegu trasy.

Aplikacja Safe Stay jest też centrum informacyjnym, w którym można znaleźć najważniejsze numery telefonów do organizacji pomocowych oraz wiedzę o tym, w jaki sposób np. zalegalizować pobyt w Polsce, czy szukać pracy oraz wsparcia psychologicznego.

Safe Stay jest dostępna do pobrania na smartfony z Androidem w Google Play oraz iOS w App Store.

Czytaj też: Test realme C35 – forma ponad treścią

Aplikacja Safe Stay została wykonana za darmo przez pracowników firmy Billennium, która dostarczyła niezbędne technologie. W projekcie udział wzięła również kancelaria WKB Lawyers, VIA VOX Group, EmailLabs, a także członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biznesu ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Operatorem aplikacji jest Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju.