Sony szykuje kolejny drogi flagowiec. Xperia 1 IV ujawnia swoją specyfikację

Do sieci trafiły kolejne szczegóły specyfikacji flagowca Sony Xperia 1 IV. Smartfon znów będzie porażał ceną, ale przy okazji ma zachwycać możliwościami (zwłaszcza fotograficznymi). Przyjrzyjmy się, co już o nim wiemy.
Xperia 1 IV
Xperia 1 IV

Spodziewamy się, że nowa Xperia 1 IV zostanie zaprezentowana w przyszłym miesiącu, dlatego ilość przecieków na jej temat nikogo nie powinna dziwić. Teraz najnowsze doniesienia dokładają kolejne informacje o specyfikacji smartfona. Przewyższy on swojego poprzednika nie tylko możliwościami, ale także ceną, bo ta (wedle przecieków) ma wynosić w Chinach 8999 juanów, czyli ok. 6050 zł.

Xperia 1 IV – co zdradzają przecieki?

Dzięki pojawieniu się w bazie Geekbench otrzymaliśmy potwierdzenie, że Sony sięgnie po najnowszy procesor Qualcomm – Snapdragon 8 Gen 1, wspierany przez 12 GB pamięci RAM, choć niewykluczone, że finalnie na rynek trafią też inne warianty pamięci. Jeśli chodzi o pamięć na dane, tej ma być 256 lub 512 HB. W popularnym benchmarku smartfon uzyskał dość niski wynik, plasujący się poniżej konkurencji. W teście jednordzeniowym zanotowano 1204 punktów, zaś w wielordzeniowym – 3352 punktów. Jest to wynik zaledwie o 9% wyższy niż w Xperii 1 III ze Snapdragonem 888.

Czytaj też: Seria realme Q5 wycieka przed premierą. Co zaoferuje oprócz szybkiego ładowania?

Dowiedzieliśmy się także, że w Europie i USA, Xperia 1 IV zostanie wyposażona w moduł eSIM. Oczywiście na pokładzie nie zabraknie NFC, modemu 5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 i Androida 12. Bateria ma mieć pojemność 5000 mAh, ale szybkość ładowania pozostaje nieznana.

Dodatkowo mówi się, że smartfon ma oferować wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala, a całe urządzenie ma mieć wymiary 164,7 x 70,8 x 8,3 mm. Oczywiście nie zabrakło informacji o możliwościach fotograficznych, choć te na razie ograniczają się do “suchych megapikseli”, bez szczegółów dotyczących czujników, itp. Główna matryca ma oferować rozdzielczość 50 Mpix, obok znajdzie się obiektyw szerokokątny 48 Mpix, teleobiektyw 50 Mpix i dodatkowy sensor 48 Mpix, którym prawdopodobnie będzie peryskopowy teleobiektyw.

Czytaj też: realme 9 Pro+ dostaje wyjątkową, ekskluzywną wersję. Trafi też do Europy!

Jak pokazują nam rendery, Sony raczej nie dokona zbyt wielu zmian w zakresie konstrukcji i designu nowego flagowca względem poprzedniej generacji. To nadal będzie długi, wąski i dość kanciasty smartfon.