Wyciekły zdjęcia vivo X80. Ta wyspa aparatów jest ogromna!

W ostatnim czasie wiele się mówi o nadchodzącej serii vivo X80, w skład której mają wejść trzy modele – ten podstawowy, Pro i Pro+. Przecieków na ich temat tylko przybywa, dzięki czemu ich specyfikacja ma przed nami coraz mniej tajemnic. Tym razem jednak wyciekły zdjęcia, które zdają się zdradzać wygląd tych modeli.
Wyciekły zdjęcia vivo X80. Ta wyspa aparatów jest ogromna!
Wyciekły zdjęcia vivo X80. Ta wyspa aparatów jest ogromna!

Niestety od razu zaznaczamy, że trudno powiedzieć, którego dokładnie, choć wydaje się, że jest to albo vivo X80 Pro, albo Pro+. Widoczny na zdjęciach projekt, odpowiada temu, jaki zaprezentowały nam jakiś czas temu rendery wariantu Pro.

Czytaj też: Premiera OPPO K10 Pro to już tylko formalność. Przecieki ujawniły jego pełną specyfikację

Jak możecie zauważyć na poniższych zdjęciach (pochodzących prawdopodobnie z materiałów marketingowych), wyspa aparatów jest naprawdę spora, bo zajmuje niemalże 1/3 tylnego panelu. Widoczne są trzy obiektywy, lampa LED, logo Zeiss, a także dodatkowy peryskopowy teleobiektyw, o którym mówiły przecieki dotyczące vivo X80 Pro i Pro+.

Jeśli zaś chodzi o specyfikację serii vivo X80, to wiemy o niej całkiem sporo

Z tego co zdradziły nam przecieki, wszystkie trzy modele z serii mają zostać wyposażone w 6,78-calowe ekrany AMOLED z wysoką (zapewne 120 Hz) częstotliwością odświeżania. Odróżniać się będą od siebie rozdzielczością. Model podstawowy zaoferuje rozdzielczość FHD+, zaś Pro i Pro+ – QHD+. Seria zostanie wyposażona w takie same baterie o pojemności 4700 mAh obsługujące szybkie ładowanie z mocą 80 W.

We wszystkich modelach ma znaleźć się taki sam zestaw aparatów, obejmujący jednostkę główną 50 Mpix (ISOCELL GN1 z OIS), obok którego znajdzie się obiektyw ultraszerokokątny i teleobiektyw. Nie mamy pewności, czy w wariancie podstawowym i Pro+ konfiguracja będzie taka sama, bo na razie przecieki zdradziły nam, że w vivo X80 Pro te dwa pozostałe aparaty będą miały rozdzielczość kolejno 48 Mpix (IMX598) i  50 Mpix (JN1). vivo X80 Pro i Pro+ mają też dostać dodatkowy, wspomniany wyżej, peryskopowy teleobiektyw 50Mpix (JN2). Na pokładzie serii vivo X80 znajdzie się też układ vivo V1, który zajmie się obróbką zdjęć, a także aparat do selfie, również o rozdzielczości 50 Mpix.

Czytaj też: Trwają prace nad serią vivo S15. Do sieci trafia coraz więcej szczegółów

Wedle doniesień, zarówno model podstawowy jak i Pro zostaną wyposażone we flagowy układ MediaTek – Dimensity 9000, zaś w Pro+ znajdzie się Snapdragon 8 Gen 1. Smartfony mają być dostępne z 8 lub 12 GB pamięci RAM i 128, 256 lub 512 GB pamięci wbudowanej.

Seria vivo X80 ma zadebiutować podobno jeszcze w tym miesiącu, a dokładniej 25 kwietnia. Ceny poszczególnych modeli mają nie przekraczać 6500 juanów, czyli ok. 4600 zł.