Coraz więcej wiemy o Xiaomi 12 Lite. Czyżby premiera była tuż za rogiem?

Pod koniec grudnia Xiaomi wprowadziło w Chinach serię Xiaomi 12 i choć trzy przedstawione wówczas smartfony są już dostępne na globalnym rynku, to nadal seria nie jest kompletna. Brakuje w niej zarówno modelu Ultra, jak i Lite. Teraz ten ostatni pojawia się w bazie certyfikacyjnej FCC, zdradzając nam kolejne szczegóły jego specyfikacji.
Xiaomi 12

Xiaomi 12

O Xiaomi 12 Ultra i Lite słyszymy od wielu miesięcy, a doniesienia o nich pojawiły się jeszcze przed grudniową premierą serii. Oczywiście producent nie wprowadził ich wtedy na rynek i właściwie oficjalnie nadal nic o nich nie wiemy. Przecieki wskazują, że model Ultra zadebiutuje na przełomie maja i czerwca, a Lite może wejść na rynek wraz z nim. Jednak patrząc na to, że Xiaomi 12 Lite pojawia się coraz częściej w różnych bazach certyfikacyjnych można przypuszczać, że jego premiera odbędzie się wcześniej.

Zerknijmy jednak na to, co FCC ujawnia nam na temat Xiaomi 12 Lite

Czytaj też: Kiedy zadebiutują pierwsze smartfony wyposażone w układ Snapdragon 8 Gen 1 Plus?

Urząd certyfikacyjny FCC potwierdził nam istnienie trzech wariantów pamięci – 6/128 GB, 8/128 GB i 8/256 GB, co jest zgodne z tym, co mówiono do tej pory. Wiemy też, że smartfon ma działać pod kontrolą Androida 12 z nakładką MIUI 13, a także będzie wyposażony w slot na dwie karty SIM, choć nie wiadomo, czy znajdzie się tam miejsce na microSD (pozostałe modele Xiaomi 12 go nie mają). Xiaomi 12 Lite 5G będzie wyposażony też w obsługę Wi-Fi do 5,8 GHz, NFC i Bluetooth.

Z testu Geekbench z kolei wiemy, że sercem modelu Lite ma być procesor Snapdragon 778G. Wcześniej mówiono o jego ulepszonym wariancie, ale taktowanie 2,4 GHz temu przeczy. Wyniki benchmarku nie odbiegają od tych, notowanych przez inne telefony z tym chipsetem. Smartfon zdobył 778 i 2864 punkty w teście jedno- i wielordzeniowym.

Xiaomi 12 Lite

Czytaj też: vivo X Note pozuje na oficjalnych zdjęciach. Ujawniono opcje kolorystyczne

Z pozostałych doniesień na temat tego urządzenia wiemy, że zostanie wyposażony w 6,55-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości  Full HD+ 2400×1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Pod ekranem znajdzie się wbudowany czytnik linii papilarnych. Jak pokazują nam rendery – wyświetlacz będzie zakrzywiony. Aparat do selfie (jego rozdzielczość nie jest jeszcze znana) zostanie umieszczony w okrągłym otworze. Z tyłu natomiast Xiaomi ma umieścić potrójną konfigurację aparatów z jednostką główną 64 Mpix (Samsung ISOCELL GW3 bez optycznej stabilizacji obrazu), obok znajdzie się obiektyw ultraszerokokątny i makro.