Zabezpieczanie interfejsów API weszło na nowy poziom. Zintegrowano Ammune z NVIDIA BlueField-2

Stworzona przez firmę L7 Defense wyjątkowa platforma Ammune na bazie sztucznej inteligencji chroni największe firmy świata przed cyberatakami. NVIDIA BlueField-2 jest z kolei DPU drugiej generacji, czyli jednostką przetwarzania danych w nowoczesnych centrach. Co więc zyska świat technologii na tym, że właśnie zintegrowano Ammune z NVIDIA BlueField-2? Osobiście nawet tego nie odczujemy, ale zainteresowane tym firmy, z których usług korzystamy, zapewne wręcz przeciwnie.
Zabezpieczanie interfejsów API weszło na nowy poziom, zintegrowano Ammune z NVIDIA BlueField-2,
Zabezpieczanie interfejsów API weszło na nowy poziom, zintegrowano Ammune z NVIDIA BlueField-2,

Platforma Ammune z NVIDIA BlueField-2

Firma L7 Defense, będąca pionierem w dziedzinie rozwiązań cyberbezpieczeństwa opartych na sztucznej inteligencji, poinformowała o pomyślnym zakończeniu integracji Ammune do zabezpieczania interfejsów API z technologią NVIDIA BlueField-2 SmartNIC. Wedle ogłoszenia prasowego, integracja ta zwiększa poziom bezpieczeństwa węzłów dzięki maksymalnej ochronie wszelkich działań w systemie.

Czytaj też: Poznaliśmy najpopularniejsze hasła w Polsce i oniemieliśmy. Apelujemy – zadbajcie o swoje bezpieczeństwo

Wszystko to przy braku zakłócania codziennej wydajności obsługi aplikacji, co wcale nie jest zaskoczeniem. To bowiem jednostki BlueField-2 prawie w całości odpowiadają za zarządzanie Ammune, oddając w ręce związanej z tą platformą bezpieczeństwa na bazie sztucznej inteligencji całe swoje możliwości obliczeniowe, redukując do niezbędnego minimum wykorzystanie procesorów centralnych na potrzeby bezpieczeństwa.

Czytaj też: Akcelerator z chłodzeniem wodnym? NVIDIA A100 PCIe doczeka się specjalnego bloku

Dzięki udanej integracji wykorzystanie procesora serwera z BlueField, DPU zostało zmniejszone prawie ośmiokrotnie w przypadku analizy dużego ruchu w porównaniu z wykorzystaniem procesora bez DPU. Ammune to produkt oparty wyłącznie na sztucznej inteligencji. Agent bezpieczeństwa SI działający w czasie rzeczywistym będzie jeszcze bardziej przyspieszony dzięki większej funkcjonalności BlueField.– powiedział dr Doron Chema, dyrektor generalny L7 Defense.

Czytaj też: Canon EOS R7 i R10 to nowe aparaty APS-C. W tej cenie namieszają na rynku

Połączenie Ammune z NVIDIA BlueField-2 nie jest przypadkowe. Platforma autorstwa L7 Defense zawiera model uczenia bez nadzoru, który monitoruje i analizuje dane w czasie rzeczywistym w myśl nawet subtelnych ataków cyberprzestępców. Może je identyfikować, zatrzymywać albo odpowiednio łagodzić i to bez wcześniejszej znajomości parametrów wzorca danego ataku. Z kolei DPU BlueField zapewniają bezpieczną i akcelerowaną infrastrukturę dla dowolnych obciążeń w dowolnym środowisku. Łączą w sobie potężną moc obliczeniową, pełną programowalność infrastruktury w układzie scalonym oraz wysoką wydajność sieciową.