Gamingowe laptopy ASUS ROG 2022 wchodzą na nowy poziom. Sięgnęły po najwydajniejszy sprzęt

Oficjalne embargo przewidziane przez ASUSA na informacje o odświeżeniu doskonale znanych nam modeli w ofercie tego producenta zostało już zniesione. Dzięki temu razem z nami możecie poznać to, co nowego mają do zaoferowania gamingowe laptopy ASUS ROG w 2022 roku już po ogromnej aktualizacji sprzętowej.
Gamingowe laptopy ASUS ROG 2022, laptopy ASUS ROG 2022
Gamingowe laptopy ASUS ROG 2022, laptopy ASUS ROG 2022

Od ROG TUF Gaming po ROG Flow – ASUS ma coś dla każdego

Tak jak zawsze, rodzina laptopów ASUS ROG obejmuje cztery serie – TUF Gaming, ROG Strix, ROG Zephyrus i ROG Flow. Modele w każdej z nich oferują coś unikalnego, wpisując się (teoretycznie) w wymogi każdego klienta. Najbardziej imponujące są oczywiście te najwyżej w hierarchii, które oferują topowy sprzęt i możliwości. Jak bardzo topowy? O tym właśnie poniżej.

Czytaj też: Czy potrzebujesz backupu? Tylko pozornie nie znasz na to odpowiedzi

Najwydajniejsze gamingowe laptopy ASUS ROG przewidziane na 2022 rok mogą zostać wyposażone w obecnie najwydajniejszy procesor i kartę graficzną na rynku mobilnym. Mowa zarówno o 12. generacji Intel Core z serii -HX oferującej do 16 rdzeni i 24 wątków przy poborze mocy do 175 watów, jak i karcie mobilnej RTX 3080 Ti, która bazuje na tej stacjonarnej i do niegdyś flagowej GeForce RTX 3090. Alternatywnie, klienci mogą też sięgnąć po procesory Ryzen 9 6000 z 8 rdzeniami i 16 wątkami.

Czytaj też: Nadchodzące karty graficzne Intela ujawnione w sterowniku. To pierwsze oficjalne potwierdzenie

Poza tym nowe laptopy ASUSa mogą zostać skonfigurowane z pamięciami DDR5 o pojemności do 64 GB i dwoma dyskami SSD na PCIe 4×4.0 w konfiguracji RAID 0. Wszystko to jednoznacznie wskazuje na wzrost zapotrzebowania na chłodzenie i rzeczywiście producent przewidział to, projektując nową komorę parową dla systemu chłodzenia.

Czytaj też: Ogłoszono pierwsze dofinansowanie na elektryczny rower w Polsce

Poza tym zastosował zarówno na procesorze graficznym Intela, jak i NVIDIA znalazł się ciekły metal firmy Thermal Grizzly, gwarantujący maksymalne przewodnictwo ciepła. Według ASUSa, pozwoliło to ograniczyć temperatury o 15 stopni i zapewnić stosunkowo niski poziom hałasu (do 40 dB w trybie wydajności). Wszystko to doprawione wytrzymałymi materiałami, pieczołowitym wykonaniem i oczywiście ekranem adekwatnym do konkretnych modeli.