Przeciek potwierdza, że w kwestii wyglądu OPPO Reno8 będzie przypominał flagowca OnePlus

O serii OPPO Reno8 mówi się od jakiegoś czasu, więc mamy trochę informacji na temat poszczególnych modeli. Teraz, dzięki nowemu przeciekowi, możemy zapoznać się bliżej z ich konstrukcją. A ta jest bardzo zbliżona do pewnego flagowca innej marki, który od kilku miesięcy dostępny jest na rynku.
Wyspa aparatów OnePlus 10 Pro

Wyspa aparatów OnePlus 10 Pro

Kojarzycie charakterystyczną wyspę aparatów z OnePlus 10 Pro? Taką samą ma dostać OPPO Reno8

Niezawodny leakster Digital Chat Station dostarczył nam kolejnych szczegółów dotyczących nowej generacji urządzeń z linii OPPO Reno. Zanim jednak przejdziemy do specyfikacji, to zerknijmy na konstrukcję smartfonów. Jeśli interesujecie się premierami telefonów, to zapewne rozpoznacie ją od razu. Od razu zaznaczamy, że przeciek w zasadzie nie ujawnił niczego nowego, bo o podobieństwie do OnePlus 10 Pro mowa była od dłuższego czasu.

Czytaj też: Xiaomi 12S Pro porzuci Snapdragona na rzecz Dimensity?

Tak, jak możecie zauważyć na powyższym renderze, seria OPPO Reno8 dostanie charakterystyczną dla flagowca OnePlus, prostokątna, zachodząca na bok urządzenia, wyspę aparatów z symetrycznie ułożonymi czujnikami. Ta w modelach OPPO będzie co prawda nieco większa i pozbawiona logo Hasselblad, ale podobieństwu trudno zaprzeczyć. Więcej różnic zobaczymy już z przodu, bo seria Reno8 ma być wyposażona w płaski ekran, ale aparat do selfie również znajdzie się w okrągłym otworze w lewym górnym rogu.

Co wiemy o specyfikacji serii Reno8?

Jeszcze w tym miesiącu producent ma wprowadzić na rynek trzy modele – Reno8 SE, Reno8 i Reno8 Pro. Dzięki ostatnim przeciekom wiemy, że napędzać mają je kolejno Dimensity 1300, nieogłoszony jeszcze Snapdragon 7 Gen 1 i Dimensity 8100. Wspomina się jeszcze o modelu Lite, ale po informacje na jego temat odsyłamy Was tutaj, bo podobno ma być to typowy przykład “odgrzewanego” kotleta.

Czytaj też: POCO F4 GT już w sprzedaży w Polsce. Na start nie zabrakło promocji, ale żeby z niej skorzystać, trzeba się pospieszyć!

Podstawowy Reno8 będzie wyposażony w 6,55-calowy ekran AMOLED, który zaoferuje rozdzielczość FHD+ 1080 x 2400 pikseli i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Pod ekranem zostanie umieszczony czytnik linii papilarnych. Aparat do selfie ma mieć rozdzielczość 32 Mpix, zaś z tyłu znajdzie się 50-megapikselowy aparat główny Sony IMX766, obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i czujnik 2 Mpix. Dowiedzieliśmy się również, że na pokładzie OPPO Reno8 znajdzie się bateria o pojemności 4500 mAh z obsługą szybkiego ładowania z mocą 80 W.

W przypadku modelu Pro specyfikacja wyświetlacza ma być taka sama jak w modelu podstawowym, również konfiguracja aparatów z tyłu ma być identyczna. Wspomina się jeszcze o 32-megapikselowym aparacie do selfie, baterii 5000 mAh z szybkim ładowaniem 80W i wariancie pamięci 12/256 GB, choć z pewnością pojawią się też inne wersje.

Czytaj też: Po dwóch tygodniach od globalnej premiery, Motorola edge 30 trafia do polskich sklepów. Ile kosztuje?

Oczywiście należy pamiętać, że informacje nie są oficjalnie potwierdzone, więc trzeba podchodzić do nich z rezerwą. Mówi się, że premiera serii Reno8 ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu, więc już niedługo OPPO powinno zdradzić nam jakieś oficjalne szczegóły.