Premiera kolejnych realme narzo 50 już za kilka dni. Tymczasem znamy już modelu podstawowego

Seria realme narzo 50 jest już obecna na rynku od jakiegoś czasu, jednak dopiero w tym miesiącu pojawi się model podstawowy i Pro, które uzupełnią tę linię. Producent ogłosił właśnie datę premiery, a kilka urządów certyfikacyjnych zdradziło nam szczegóły specyfikacji podstawowego narzo 50.
Premiera kolejnych realme narzo 50 już za kilka dni. Tymczasem certyfikacje zdradziły specyfikację modelu podstawowego
Premiera kolejnych realme narzo 50 już za kilka dni. Tymczasem certyfikacje zdradziły specyfikację modelu podstawowego

Zwykle producenci smartfonów, wprowadzając na rynek nowe serie, zaczynali od modelu podstawowego i Pro, czasem dołączając jeszcze mocniejsze (Pro+) lub nieco słabsze (Lite) urządzenie. Dopiero potem przychodził czas na dodatkowe smartfony, które uzupełniały ofertę. W ostatnich latach uległo to jednak zmianie, przez co niektórzy najpierw wypuszczają te lepsze, flagowe modele, a po jakimś czasie dopiero modele podstawowe, albo tak jak realme – cztery “poboczne” smartfony narzo 50, a dopiero teraz model podstawowy i Pro.

narzo 50i , narzo 50A , narzo 50 (4G) i narzo 50A Prime – oto obecny skład serii narzo 50, która już 18 maja rozszerzy się o narzo 50 5G i narzo 50 Pro 5G

Jeśli chodzi o ten mocniejszy model, na razie wiadomo jedynie (z oficjalnego źródła), że napędzi go układ Dimensity 920 zintegrowany z modemem 5G.

Czytaj też: iPhone 15 przyniesie niemałą rewolucję. Apple pozbędzie się notcha i… złącza Lightning?

Jednak o modelu podstawowym wiemy już całkiem sporo, bo szczegóły jego specyfikacji ujawniły nam bazy certyfikacyjne NBTC, EEC i Bluetooth SIG, a także liczne przecieki. realme narzo 50 5G będzie więc wyposażony w całkiem spory, 6,6-calowy wyświetlacz AMOLED oferujący rozdzielczość Full HD+ i częstotliwość odświeżania 90 Hz. Aparat do selfie ma mieć 8 Mpix, zaś z tyłu ma znaleźć się podwójna konfiguracja z czujnikiem głównym 13 Mpix i drugim, którego jeszcze nie ujawniono.

Czytaj też: Xiaomi 12S Pro porzuci Snapdragona na rzecz Dimensity?

narzo 50 5G zasili układ MediaTek Dimensity 810, sparowany z procesorem graficznym Mali G57. Konfiguracja pamięci nie została ujawniona, choć spodziewamy się, że pojawi się wariant 6/128 GB. Solidna bateria o pojemności 5000 mAh ma obsługiwać szybkie ładowanie z mocą 33W.