Wyciekły kluczowe szczegóły specyfikacji Redmi K50 Ultra. Kiedy premiera?

Seria Redmi K50 zadebiutowała już jakiś czas temu, ale okazuje się, że nie cała. Xiaomi szykuje jeszcze jeden model i to najpotężniejszy ze wszystkich już dostępnych, czyli Redmi K50 Ultra. Dziś dowiedzieliśmy się na jego temat kilku szczegółów.
POCO F4 GT już wkrótce zawojuje światowy rynek

Redmi K50 Gaming Edition

Xiaomi lubi rozciągać w czasie premiery modeli z danej serii. Widzimy to na przykładzie rodziny Xiaomi 12, której premiera niby odbyła się w grudniu 2021 roku, ale w najbliższych miesiącach wzbogaci je kilka kolejnych urządzeń na czele z Xiaomi 12 Ultra. Podobnie jest z serią Redmi K50. W lutym pojawił się wariant Gaming napędzany przez Snapdragona 8 Gen 1, zaś w marcu – K50 i K50 Pro wyposażone w Dimensity 900 i Dimensity 8100. Wydaje się, że w tym przypadku czekamy już chyba tylko na Redmi K50 Ultra, choć kto wie, może producent zaserwuje nam coś jeszcze.

Czytaj też: Xiaomi Mi Band 7 dopiero zadebiutował, a już wiadomo, że doczeka się ulepszonej wersji

Redmi K50 Ultra będzie najpotężniejszym urządzeniem w rodzinie

Już sama nazwa do czegoś zobowiązuje, prawda? Z racji, że będzie to model Ultra, spodziewamy się po nim naprawdę wiele. Na razie trudno mówić o ujawnieniu pełnej specyfikacji, bo leakster Digital Chat Station zdradził zaledwie kilka szczegółów (nie podał też wprost nazwy urządzenia, ale wydaje się, że chodzi właśnie o najpotężniejszego flagowca Redmi).

Czytaj też: Xiaomi 12T i 12T Pro będą obsługiwać super szybkie ładowanie. Co jeszcze o nich wiemy?

Nikogo raczej nie zaskoczy fakt, że K50 Ultra ma zostać wyposażony w najnowszy układ firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 8+ Gen 1, który zaprezentowano w połowie maja. Ten będzie zresztą obecny w większości nadchodzących flagowców z górnej półki, w tym kilku urządzeniach od Xiaomi. Warto jeszcze wspomnieć, że ma podobno pojawić się wariant Redmi K50 Ultra napędzany przez układ Dimensity.

Redmi K50
Redmi K50

Dodatkowo przeciek ujawnia, że smartfon dostanie płaski wyświetlacz o rozdzielczości QHD+, a także szybkie ładowanie z mocą 100 lub 120 W. Tutaj bardziej prawdopodobne wydaje się to mocniejsze ładowanie, które znalazło się już na pokładzie zarówno K50G (Gaming Edition), jak i modelu Pro. Możliwe jeszcze, że Xiaomi postanowi umieścić tutaj jeszcze szybsze ładowanie z mocą 150W, ale na ten temat przecieki nic nie wspominają.

Czytaj też: Oppo też szykuje składany smartfon z klapką, a jego premiera może nastąpić już niedługo

Szczegóły wyświetlacza czy aparatów pozostają nieznane. Premiera Redmi K50 Ultra ma ponoć nastąpić w drugiej połowie roku, w ciągu kilku kolejnych miesięcy. Jeśli to prawda, w najbliższym czasie powinniśmy usłyszeć na jego temat coś więcej.