Data premiery Xiaomi Mi Band 7 ogłoszona. Cena też już wyciekła

Zaledwie wczoraj pojawił się przeciek dotyczący ceny Xiaomi Mi Band 7, a dzisiaj firma ujawniła nam datę premiery urządzenia. Kiedy zadebiutuje?
Data premiery Xiaomi Mi Band 7 ogłoszona. Cena też już wyciekła

Data premiery Xiaomi Mi band 7 [Aktualizacja 20.05]

Producent nie każe nam długo czekać. Dziś ogłoszona data premiery wskazuje, że nowa opaska zadebiutuje już za cztery dni, czyli 24 maja. Wraz z nią na rynek zostanie też wprowadzona seria Xiaomi Redmi Note 11T, więc szykuje nam się interesujące wydarzenie.

Na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów specyfikacji, z oprócz zapowiedzi udostępnionej na Weibo, dowiedzieliśmy się jedynie, że ekran (nadal AMOLED) ma mieć przekątną 1,62 cala, czyli zgodnie z doniesieniami, będzie większy niż w poprzedniej generacji (1,56 cala). Poniżej możecie przeczytać o cenie, która podobno ma obowiązywać za wariant bez NFC, a teraz pojawił się też przeciek mówiący, że ten ulepszony wariant ma kosztować 269 juanów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu ok. 176 zł. Jeśli to prawda, to można się spodziewać, że po trafieniu do Polski jego cena raczej nie będzie niższa niż 200 zł.

____________

Inteligentne opaski Xiaomi podbiły serca użytkowników na całym świecie. Producent, z każdą kolejną generacją, dodaje sporo nowości i ulepsza swoje urządzenie, zachowując przy tym atrakcyjną cenę. Nie inaczej będzie w przypadku Xiaomi Mi Band 7. Na razie data premiery pozostaje nieznana, choć mówi się, że Xiaomi Mi Band 7 zadebiutuje razem z nowym smartfonem producenta.  Którym? Trudno powiedzieć, bo Xiaomi szykuje się do wprowadzenia na rynek kilku modeli, z Xiaomi 12 Ultra na czele. Może się to stać na przełomie maja i czerwca.

Czytaj też: Huawei P50 Pro z łącznością 5G? Tak, ale tylko z tym etui

Co już wiemy o Xiaomi Mi Band 7?

Na pewno dostaniemy sporo ulepszeń względem poprzedniej generacji. Najważniejsze z nich będą odnosić się do baterii, która zyska aż dwa razy większą pojemność niż Mi Band 6. Będzie to 250 mAh, a dzięki dodatkowemu trybowi oszczędzania baterii, z urządzenia będzie można korzystać jeszcze dłużej. Również ekran zostanie powiększony i będzie oferować rozdzielczość 192 x 490 pikseli i tryb Always-On-Display. Ulepszony zostanie też budzik i funkcje monitorujące sen. Co istotne, na pokładzie pojawi się też GPS.

Xiaomi Mi Band 6

Czytaj też: Seria Xiaomi 12S ma przed nami coraz mniej tajemnic. Kolejne szczegóły specyfikacji wyciekły

Xiaomi Mi Band 7 ma wejść na rynek w dwóch wariantach. Jeden bez, a drugi z obsługą NFC. Spodziewać się więc można, że ta druga wersja będzie odpowiednio droższa. Jeśli jednak chodzi o tą podstawową, wedle najnowszych doniesień, ma kosztować 224 juany, czyli ok. 149 zł.