Tajemnicza chińska karta graficzna Glenfly Arise 1020 przetestowana

W bazie danych Geekbench wyszukano właśnie wpis, wedle którego tajemnicza chińska karta graficzna Glenfly Arise 1020 od Zhaoxin została przetestowana i pokazała… no cóż, na pewno nie pazur, a raczej chłam. To zdaje się tylko sugerować, że sama wydajność nie jest w tym przecieku najważniejsza, bo najpewniej jest po prostu zakłamana.
chińska karta graficzna Glenfly Arise 1020, chińska karta graficzna, Glenfly Arise 1020
chińska karta graficzna Glenfly Arise 1020, chińska karta graficzna, Glenfly Arise 1020

Glenfly Arise 1020 przetestowana. To nieznana do tej pory chińska karta graficzna

Przechodząc od razu do rzeczy, wedle tego wpisu w Geekbench (nie jest to zbyt reprezentatywny dla graczy benchmark, ale przynajmniej jakiś) karta graficzna Glenfly Arise 1020 zdobyła jedynie 579 punktów w teście OpenCL. Dla porównania, GTX 1650 będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych “słabych kart” uzyskuje w tym teście wynik ~38000 punktów.

Czytaj też: Harmonogram premier kart graficznych NVIDIA nowej generacji. Oto wszystko, co wiemy o GeForce RTX 4000

To sprawia, że ta teoretycznie nowoczesna karta graficzna odpowiada wydajnością zintegrowanym procesorom graficznym pokroju Radeon HD 6480G i Radeon HD 6410D z 2011 roku. Nie znamy powodu tak fatalnego rezultatu testu wydajności Genfly Arise 1020, ale wytłumaczeń tego stanu rzeczy jest od groma – od sterowników, po kaprys Geekbench i wreszcie na formie samej karty kończąc.

Czytaj też: Szukacie dysków do NAS? Rzućcie okiem na dyski WD Red

Obecnie bazujemy tylko na domysłach i spekulacjach przez brak informacji na temat tej karty graficznej. Ciekawszą informacją wynikającą z tego testu jest więc to, że Genfly Arise 1020 została przetestowana w systemie opierającym się w większości na technologii firmy Shanghai Zhaoxin Semiconductor Company. Wykorzystuje procesor centralny Zhaoxin KaiXian, płytę główną Zhaoxin oraz właśnie “procesor graficzny Zhaoxin Glenfly 1020 “, o którym wcześniej nie słyszeliśmy.

Czytaj też: Huawei MatePad 2022 – po co mi tablet w 2022 roku?

Na papierze system wydaje się bardzo interesujący. Ma do zaoferowania 8 rdzeni i 8 wątków po stronie CPU o taktowaniu 2,7 GHz, 8 GB pamięci DDR4 i wreszcie Genfly Arise 1020 z 24 jednostkami obliczeniowymi i 2 GB pamięci VRAM. Jego wydajność nie zachwyca, ale z drugiej strony może to być po prostu najsłabsze GPU przygotowane przez firmę, która ma w zanadrzu jeszcze wydajniejsze modele.