Gmail już wkrótce przejdzie metamorfozę

Już w lutym Google zapowiedziało aktualizację interfejsu poczty Gmail, choć na początku była to jedynie opcja dobrowolna, z możliwością powrotu do starej wersji. Teraz zmiany będą wdrażane u wszystkich.
Gmail już wkrótce przejdzie metamorfozę
Gmail już wkrótce przejdzie metamorfozę

Nadchodzą zmiany w przeglądarkowej wersji poczty Gmail

Google sukcesywnie odświeża swoje usługi, więc trudno się dziwić, że w końcu przyszedł też czas na pocztę Gmail w wersji przeglądarkowej. W zasadzie sprawa nie jest aż tak świeża, bo już w lutym rozpoczęto wstępne wdrażanie nowego interfejsu. Ten był jednak dobrowolny i w każdej chwili można było wrócić do starego widoku, jeśli ten nowy nam nie pasował. Google w zasadzie dało nam taki okres testowy i czas na przyzwyczajenie się do zmian.

Czytaj też: T-Mobile startuje z nową ofertą. Magenta Dom to nielimitowany abonament komórkowy, internet światłowodowy i telewizja

Teraz jednak firma rozpoczyna wdrażanie nowego interfejsu u wszystkich, co oznacza, że już wkrótce wchodząc na pocztę Gmail w przeglądarce, możecie się nieźle zdziwić. Cel zmian jest prosty – nowy interfejs ma zaoferować zintegrowany widok, który umożliwia szybki dostęp do innych aplikacji firmy, takich jak Chat czy Meet. Wszystko z poziomu jednego interfejsu.

Powyższy zrzut ekranu pokazuje, że aplikacje zostaną schowane w kolumnie z lewej strony. Opcje etykiet i wiadomości e-mail będą zaś w całości wyświetlane obok nich. Dzięki zmianom, by skorzystać z Google Chat albo Meet, nie trzeba otwierać nowej karty ani okno, bo wszystko mamy pod ręką. Również okno powiadomień będą wyświetlały się też dla innych aplikacji.

Czytaj też: Wyciekły rendery, które ujawniają potencjalny wygląd Huawei Mate 50 Pro

Całość będzie więc dużo wygodniejsza i ma sprzyjać wielozadaniowości. Jak już wspomnieliśmy, zmiany będą wdrażane wkrótce i to zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i tych korzystających z Workspace. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie powinniśmy się tego spodziewać.