Prezydent Ukrainy jako hologram. Imponujący pokaz możliwości technologii na wystąpieniu Zełenskiego

Wołodymyr Zełenski wystąpił ostatnio na czterech równoległych europejskich konferencjach technologicznych dzięki wykorzystaniu hologramu. Ukraiński przywódca nawiązał w czasie swojej przemowy do Gwiezdnych wojen.
Prezydent Ukrainy jako hologram. Imponujący pokaz możliwości technologii na wystąpieniu Zełenskiego

Odniósł się bowiem do techniki, jaka została wykorzystana na potrzeby jego wystąpienia. I dodał, że podobnie jak w Gwiezdnych wojnach, tak i w tym przypadku imperium zostanie pokonane. Było to rzecz jasna odniesienie do Rosji, która 24 lutego dokonała inwazji na Ukrainę.

Czytaj też: Rosja straciła kolejne samoloty szturmowe Su-25. Obejrzyjcie nagranie z udanej ucieczki tych ukraińskich

Jeśli chodzi o kwestie techniczne wystąpienia ukraińskiego prezydenta, to za technologią stoi firma ARHT Media. I choć nie wszystkie ujęcia zapewniły wystarczającą dawkę realizmu, to w przypadku niektórych Zełenski sprawiał wrażenie jakby żywcem wyjętego i postawionego przed publicznością. Przywódca naszych wschodnich sąsiadów mówił między innymi na temat potencjału, jaki ma i będzie mieć powojenna Ukraina.

Hologramy z Zełeńskim pojawiły się w czterech różnych miejscach

Żyjemy w czasach wielkich możliwości. Ukraina to szansa dla Was, dla Waszych firm, Waszych technologii, wiedzy, doświadczenia i inwestycji, aby przynieść jeszcze większą wartość. stwierdził Zełenski

Czytaj też: Dotykowe hologramy coraz bliżej. Naukowcy pracują nad technologią rodem z filmów

Ukraiński prezydent słynie z dobrze zaplanowanych przemówień, a to najnowsze stanowi idealną okazję do zwrócenia uwagi na problem wojny, którą rozpętali Rosjanie. O tym, jak dokładnie przebiegało jego wirtualne wystąpienie, możecie przekonać się za sprawą powyższego nagrania. Może nie jest to jeszcze poziom wspomnianych Gwiezdnych wojen, ale technologia z pewnością ma potencjał, by zrewolucjonizować komunikację międzyludzką – szczególnie na odległość.