Do Polski wkracza Huawei MatePad Paper, czyli pierwszy tablet producenta z technologią E Ink

Huawei ogłosił dziś polską premierę opaski Band 7, ale nie była to jedyna nowość, jaką dla nas przygotowano. Oprócz niej do sprzedaży w Polsce wprowadzono MatePad Paper – tablet z ekranem E Ink. przyjrzyjmy się bliżej jego specyfikacji, a także cenie.
Do Polski wkracza Huawei MatePad Paper, czyli pierwszy tablet producenta z technologią E Ink
Do Polski wkracza Huawei MatePad Paper, czyli pierwszy tablet producenta z technologią E Ink

Huawei prezentuje swój pierwszy tablet z technologią E Ink – MatePad Paper

Nowy tablet producenta jest pierwszym urządzeniem, w którym znalazł się ekran ekran E Ink posiadający certyfikat TÜV Rheinland Paper Like Display. Takie ekrany możecie znać z czytników e-booków. Dzięki tej technologii mamy wrażenie korzystania jak z prawdziwego papieru, zaś innowacyjna konstrukcja grzbietu MatePad Paper sprawia, że urządzenie wygląda jak książka i dobrze leży w dłoni. Tablet wyróżnia się smukłą obudową i niewielką wagą wynoszącą ok. 360g.

Czytaj też: Xiaomi 12S pojawia się w Geekbench. Test potwierdza obecność najnowszego Snapdragona

Huawei MatePad Paper wyposażono w 10,3-calowy wyświetlacz Huawei FullView Display, na którym czytanie książek czy dokumentów będzie prawdziwą przyjemnością. TÜV Rheinland poddało wyświetlacz E Ink aż dziesięciu profesjonalnym testom, które zakończyły się przyznaniem certyfikatu TÜV Rheinland Paper Like Display. Ponadto, w tablecie zastosowano tryb Smart Refresh, który sam dostosowuje częstotliwość odświeżania ekranu do oglądanej treści, zapewniając użytkownikom maksimum komfortu.

Czytaj też: vivo szykuje się do premiery smartfonów z serii vivo V25. Dziś wyciekła ich specyfikacja

Dla komfortu pracy tablet wyposażono w pióro Huawei M-Pencil (2. generacji), które obsługuje 4096 poziomów nacisku dla płynnego pisania, przy bardzo niskim, zaledwie 26 ms opóźnieniu. Nie zabrakło tu oczywiście wszystkich kluczowych rozwiązań, które możecie znać z serii MatePad, takich jak podwójne dotknięcie, aby przełączyć narzędzia, automatyczne parowanie Bluetooth i ładowanie magnetyczne, a dodatkowo został wyposażony w szereg nowych funkcji, takich jak Adnotacja i Notatka na podzielonym ekranie.

Pojemna bateria zapewnia pracę urządzenia, w tym przeglądanie stron internetowych, aż 6 dni bez ładowania, natomiast w trybie czuwania – przez blisko miesiąc.

Czytaj też: Xiaomi Mi Band 7 zbliża się do europejskiej premiery. Jakich cen powinniśmy oczekiwać?

Ile kosztuje Huawei MatePad Paper?

Tablet będzie można kupić w regularnej sprzedaży od 4 lipca w regularnej cenie 2299 zł. Jeśli jednak zdecydujecie się nabyć go w przedsprzedaży trwającej od dziś, 14 czerwca, Huawei dorzuci Wam w prezencie słuchawki FreeBuds 4 oraz 4-miesięczną subskrypcją Legimi, dzięki której będziecie mieli dostęp do 140 tys. ebooków, audiobooków i synchrobooków w ramach abonamentu.