Microsoft Edge 103 już dostępny w kanale beta. Jakie nowości przynosi?

W ubiegłym tygodniu wypuszczono w stabilnym kanale wersję 102, a już teraz pojawia się Microsoft Edge 103 w wersji beta. Chętni mogą więc już testować przeglądarkę, ale czy warto się tak spieszyć? Zobaczmy, jakie nowości się pojawiły.
edge 104, microsoft edge, edge 101, edge 98, edge 97, Windows 11, Microsoft Windows 11, monopol Edge, Edge Microsoft, Windows 11 Edge
edge 104, microsoft edge, edge 101, edge 98, edge 97, Windows 11, Microsoft Windows 11, monopol Edge, Edge Microsoft, Windows 11 Edge

Microsoft Edge 103 beta

W czasie, kiedy wersja 102 weszła już do stabilnego kanału, a w Canary i Dev pojawiła się wersja 104, przeglądarka o numerze 103 dostępna jest dla wszystkich chętnych w kanale beta. Nowości nie ma zbyt dużo, ale tak jak można było się spodziewać, Microsoft dodał kilka ulepszeń i to nie tylko w zakresie bezpieczeństwa.

Czytaj też: Microsoft Edge cały czas zwiększa swój udział w rynku przeglądarek

Jeśli jednak już przy tym jesteśmy, to Edge 103 beta wprowadza rozszerzone bezpieczeństwo przeglądania sieci. Dzięki temu użytkownicy mogą bezpiecznie nawigować z poprawioną niezawodnością i stabilnością, wykorzystując do tego przypisanego klienta chroniącego przeglądanie w przeglądarce Microsoftu na systemie Windows. Dawnej znane to było jako Microsoft Defender SmartScreen.

Czytaj też: Motorola obniża ceny swoich smartfonów. Jakie modele można kupić w Słonecznej Promocji?

Oprócz tego pojawia się też możliwość kontrolowania automatycznego przełączania profili. Zasada GuidedSwitchEnabled umożliwia przeglądarce Microsoft Edge monitowanie użytkownika o przełączenie się na odpowiedni profil, gdy przeglądarka wykryje, że łącze jest łączem osobistym lub służbowym.

Czytaj też: W smartfonach napędzanych przez układ Unisoc wykryto poważną lukę w zabezpieczeniach

Oprócz tego Microsoft Edge 103 beta dodaje kilka nowych zasad:

Czytaj też: Układ A16 Bionic zarezerwowany tylko dla iPhone’ów 14 Pro?

Ta wersja przeglądarki trafi do stabilnego kanału za około trzy tygodnie, czyli w okolicach 23 czerwca, jak wynika z harmonogramu wydań Microsoft. Kilka dni później można spodziewać się przejścia Edge 104 z Canary i Dev do kanału beta.