Microsoft Edge 103 już dostępny w kanale beta. Jakie nowości przynosi?

W ubiegłym tygodniu wypuszczono w stabilnym kanale wersję 102, a już teraz pojawia się Microsoft Edge 103 w wersji beta. Chętni mogą więc już testować przeglądarkę, ale czy warto się tak spieszyć? Zobaczmy, jakie nowości się pojawiły.
Microsoft Edge
Microsoft Edge

Microsoft Edge 103 beta

W czasie, kiedy wersja 102 weszła już do stabilnego kanału, a w Canary i Dev pojawiła się wersja 104, przeglądarka o numerze 103 dostępna jest dla wszystkich chętnych w kanale beta. Nowości nie ma zbyt dużo, ale tak jak można było się spodziewać, Microsoft dodał kilka ulepszeń i to nie tylko w zakresie bezpieczeństwa.

Czytaj też: Microsoft Edge cały czas zwiększa swój udział w rynku przeglądarek

Jeśli jednak już przy tym jesteśmy, to Edge 103 beta wprowadza rozszerzone bezpieczeństwo przeglądania sieci. Dzięki temu użytkownicy mogą bezpiecznie nawigować z poprawioną niezawodnością i stabilnością, wykorzystując do tego przypisanego klienta chroniącego przeglądanie w przeglądarce Microsoftu na systemie Windows. Dawnej znane to było jako Microsoft Defender SmartScreen.

Czytaj też: Motorola obniża ceny swoich smartfonów. Jakie modele można kupić w Słonecznej Promocji?

Oprócz tego pojawia się też możliwość kontrolowania automatycznego przełączania profili. Zasada GuidedSwitchEnabled umożliwia przeglądarce Microsoft Edge monitowanie użytkownika o przełączenie się na odpowiedni profil, gdy przeglądarka wykryje, że łącze jest łączem osobistym lub służbowym.

Czytaj też: W smartfonach napędzanych przez układ Unisoc wykryto poważną lukę w zabezpieczeniach

Oprócz tego Microsoft Edge 103 beta dodaje kilka nowych zasad:

Czytaj też: Układ A16 Bionic zarezerwowany tylko dla iPhone’ów 14 Pro?

Ta wersja przeglądarki trafi do stabilnego kanału za około trzy tygodnie, czyli w okolicach 23 czerwca, jak wynika z harmonogramu wydań Microsoft. Kilka dni później można spodziewać się przejścia Edge 104 z Canary i Dev do kanału beta.