Edge 103 już w stabilnym kanale. Sprawdźmy więc, jakie nowości przynosi

Microsoft wprowadził kolejną wersję swojej przeglądarki do stabilnego kanału. Edge 103 wprowadza kilka zmian, aktualizacje zabezpieczeń i ulepszenia, które zresztą mogliśmy podejrzeć jeszcze w czasie, gdy ta znajdowała się w kanale Dev i potem Beta.
Microsoft Edge
Microsoft Edge

Co nowego w Microsoft Edge 103?

Nowa wersja przeglądarki skupia się w dużej mierze na grach, co zresztą ujawniono już na początku miesiąca, podczas prezentacji gier Xbox i Bethesda. Wówczas ogłoszono, że Edge dostanie więcej funkcji nastawionych na gry. Tak też się stało, bo w przeglądarce pojawiła się nowa karta gier, a tam, na stronie głównej, można znaleźć rekomendacje tytułów Xbox Cloud Gaming oraz losowo wybrane artykuły z wiadomościami. Pojawiło się też specjalne menu gier, które przypomina nieco te znane nam z Facebooka. Dodano też funkcję Zwiększenie jasności, by móc poprawić jakość wizualną gier w chmurze. istotny jest też nowy Tryb wydajności. Dzięki niemu Edge, po otwarciu gry, automatycznie zmniejszy użycie systemu, pozwalając grze wykorzystywać więcej cykli procesora i pamięci. Zamknięcie gry powoduje wyłączenie tego trybu.

Czytaj też: Tak będzie prezentować się Asus ROG Phone 6. TEENA ujawnia szczegóły projektu

To oczywiście nie wszystko, bo z pozostałych nowości, wprowadzono możliwość kontrolowania automatycznego przełączania profili, dzięki czemu przeglądarka poprzez monitowanie użytkownika będzie mogła wykryć, kiedy przeglądamy treści służbowe, a kiedy prywatne i odpowiednio zadziałać, zmieniając profil.

Czytaj też: Aktualizacja KB5014668 Windows 11 naprawia błąd poprzedniej łatki i kilka innych problemów

Pojawia się też przełącznik certyfikatów klienta, czyli funkcja, która umożliwi użytkownikom wyczyszczenie zapamiętanego certyfikatu i ponowne wyświetlenie selektora certyfikatów podczas odwiedzania witryny wymagającej uwierzytelnienia certyfikatem http. Przełączanie można wykonać bez ręcznego zamykania Microsoft Edge.

Czytaj też: Microsoft zacznie ostrzegać przed zbliżającym się końcem wsparcia dla tej wersji Windowsa

Ponadsto Edge 103 wprowadza bardziej niezawodną ochronę sieci dzięki przepisanej bibliotece Microsoft Defender SmartScreen dla przeglądarki Microsoft Edge w systemie Windows. Pojawia się też możliwość ręcznego sprawdzania dostępności aktualizacji w ustawieniach przeglądarki czy LiveCaptionsAllowed, czyli dozwolone napisy na żywo.