Microsoft zacznie ostrzegać przed zbliżającym się końcem wsparcia dla tej wersji Windowsa

Microsoft zacznie ostrzegać przed zbliżającym się końcem wsparcia dla tej wersji Windowsa

Windows 11 jest już z nami od jakiegoś czasu, ale wiele osób nadal korzysta ze starszych wersji systemu Microsoft. O ile posiadacze „dziesiątki” mogą spać spokojnie, bo ich wersja wspierana będzie jeszcze przez kilka lat, tak użytkownicy Windowsa 8.1 muszą szykować się na zmianę. I Microsoft wkrótce zacznie o tym przypominać.

Kończy się wsparcie dla Windowsa 8.1. Korzystasz z niego? Szykuj się na zmianę

Windows 8.1 zadebiutował 17 października 2013 roku i był właściwie próbą, jaką Microsoft podjął, by naprawić wszystko, co zepsuli w „ósemce”. Chodzi np. o radykalnie przeprojektowane menu i liczne „unowocześnienia”, których chyba nikt prócz samego Microsoftu nie chciał. Wsparcie głównego nurtu dla tego systemu nastąpiło już przed czterema laty, bo 9 stycznia 2018 roku, ale dopiero w przyszłym roku – 10 stycznia – nastąpi całkowite zakończenie wsparcia.

Czytaj też: Aktualizacja KB5014668 Windows 11 naprawia błąd poprzedniej łatki i kilka innych problemów

Tak samo jak w przypadki Windowsa 7, już wkrótce Microsoft zacznie wysyłać użytkownikom Windowsa 8.1 powiadomienia o zbliżającym się końcu wsparcia dla ich wersji systemu. Powiadomienie będzie mogło przekierować użytkownika na specjalną stronę pomocy technicznej, gdzie znajdą informacje co dokładnie oznacza koniec wsparcia i co muszą w tym przypadku zrobić.

Czytaj też: Huawei zasypuje nas nowymi sprzętami. Premiera MateBooka D 16, MateBooka 16s, składanego Mate Xs 2 i nie tylko

Microsoft nie proponuje posiadaczom Windowsa 8.1 darmowej aktualizacji do nowszych wersji systemu, więc w ich przypadku konieczny będzie zakup nowej licencji. A właściwie, jak podkreśla firma, zakup nowego urządzenia, które będzie mogło bezproblemowo obsługiwać Windowsa 10 lub 11.