Microsoft zacznie ostrzegać przed zbliżającym się końcem wsparcia dla tej wersji Windowsa

Windows 11 jest już z nami od jakiegoś czasu, ale wiele osób nadal korzysta ze starszych wersji systemu Microsoft. O ile posiadacze “dziesiątki” mogą spać spokojnie, bo ich wersja wspierana będzie jeszcze przez kilka lat, tak użytkownicy Windowsa 8.1 muszą szykować się na zmianę. I Microsoft wkrótce zacznie o tym przypominać.
Microsoft zacznie ostrzegać przed zbliżającym się końcem wsparcia dla tej wersji Windowsa
Microsoft zacznie ostrzegać przed zbliżającym się końcem wsparcia dla tej wersji Windowsa

Kończy się wsparcie dla Windowsa 8.1. Korzystasz z niego? Szykuj się na zmianę

Windows 8.1 zadebiutował 17 października 2013 roku i był właściwie próbą, jaką Microsoft podjął, by naprawić wszystko, co zepsuli w “ósemce”. Chodzi np. o radykalnie przeprojektowane menu i liczne “unowocześnienia”, których chyba nikt prócz samego Microsoftu nie chciał. Wsparcie głównego nurtu dla tego systemu nastąpiło już przed czterema laty, bo 9 stycznia 2018 roku, ale dopiero w przyszłym roku – 10 stycznia – nastąpi całkowite zakończenie wsparcia.

Czytaj też: Aktualizacja KB5014668 Windows 11 naprawia błąd poprzedniej łatki i kilka innych problemów

Tak samo jak w przypadki Windowsa 7, już wkrótce Microsoft zacznie wysyłać użytkownikom Windowsa 8.1 powiadomienia o zbliżającym się końcu wsparcia dla ich wersji systemu. Powiadomienie będzie mogło przekierować użytkownika na specjalną stronę pomocy technicznej, gdzie znajdą informacje co dokładnie oznacza koniec wsparcia i co muszą w tym przypadku zrobić.

Czytaj też: Huawei zasypuje nas nowymi sprzętami. Premiera MateBooka D 16, MateBooka 16s, składanego Mate Xs 2 i nie tylko

Microsoft nie proponuje posiadaczom Windowsa 8.1 darmowej aktualizacji do nowszych wersji systemu, więc w ich przypadku konieczny będzie zakup nowej licencji. A właściwie, jak podkreśla firma, zakup nowego urządzenia, które będzie mogło bezproblemowo obsługiwać Windowsa 10 lub 11.