ASUS ogłasza datę globalnej premiery serii ROG Phone 6

Tak jak po premierze Snapdragon 8 Gen 1, tak i teraz producenci smartfonów ścigają się, by jako pierwsi wypuścić na rynek swoje modele wyposażone w najnowszy układ Snapdragon 8+ Gen 1. Kto będzie pierwszy? Wydaje się, że ASUS, który właśnie ogłosił datę światowej premiery gamingowej serii ROG Phone 6.
ASUS ogłasza datę globalnej premiery serii ROG Phone 6

ASUS ROG Phone 5

Wszystkie dotychczasowe przecieki dotyczące nadchodzących smartfonów wyposażonych w ulepszonego Snapdragona 8 Gen 1 wskazują na lipcową premierę. Oczywiście, ktoś może się pospieszyć (tak jak Motorola w grudniu) i niepostrzeżenie, bez dużo szybszych zapowiedzi, zaskoczyć nas premierą. Na razie jednak nic na to nie wskazuje. Z tego co wiemy w lipcu zadebiutować może Motorola Frontier, Xiaomi 12 Ultra i seria smartfonów od ASUSa. O ile w przypadku tych dwóch pierwszych urządzeń nie mamy jeszcze oficjalnej daty premiery, tak ASUS w twej kwestii nie ma przed nami tajemnic.

Czytaj też: Xiaomi Civi 2 znów pojawia się w przeciekach. Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery?

Już kilka dni temu ASUS szumnie zapowiedział, że seria ROG Phone 6 wprowadzi na rynek pierwsze na świecie smartfony napędzane przez układ Snapdragon 8+ Gen 1. Jest na to duża szansa. Spodziewamy się jednak, że po tym, jak ASUS zrobił swój krok, inne firmy pójdą w jego ślady i wkrótce możemy dostać kolejne ogłoszenia o premierach zbliżających się flagowców.

Czytaj też: Nadchodzący flagowiec vivo zaoferuje tak szybkie ładowanie, że konkurencja zostanie daleko w tyle

Poznaliśmy datę globalnej premiery serii ASUS ROG Phone 6

Na debiut tych urządzeń przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bo wydarzenie zostało zaplanowane na 5 lipca na godzinę 14:00 (naszego czasu). Premiera odbędzie się wirtualnie, więc każdy zainteresowany będzie mógł oglądać ją na żywo. Oprócz nowych gamingowych smartfonów ASUS zaprezentuje również kilka akcesoriów stworzonych specjalnie dla graczy.

Czytaj też: Xiaomi 12 Ultra zachwyci nas nie tylko swoim wnętrzem i możliwościami

Jeśli zaś chodzi o specyfikację nadchodzącej serii, to ta pozostaje dla nas tajemnicą i obecnie wiadomo jedynie tyle, że wszystkie trzy modele wchodzące w skład nowej generacji rodziny ROG Phone (ROG Phone 6, ROG Phone 6 Pro i ROG Phone 6 Ultimate) będą wyposażone w układ Snapdragon 8+ Gen 1. Co jeszcze zaoferują? Jeśli w kolejnych tygodniach nie pojawią się jakieś przecieki, to ich specyfikację poznamy dopiero podczas światowej premiery.