Niereferencyjna karta graficzna Arc A380 już w laboratoriach Intela

Niejaki Ryan Shrout, pełniący w firmie Intel rolę osoby odpowiadającej za angażowanie społeczności zgromadzonej wokół producenta, poinformował na swoim Twitterze, że testuje już Arc A380 w niereferencyjnej wersji i jest nią wręcz zachwycony. Według niego, najważniejszą cechą tego modelu jest stosunek ceny do możliwości oraz zaawansowania.
karta graficzna Arc A380, karta graficzna Arc A380 już w laboratoriach Intela
karta graficzna Arc A380, karta graficzna Arc A380 już w laboratoriach Intela

Arc A380 jest ograniczona obecnie do rynku chińskiego, ale w laboratoriach Intela ruszyły już testy niereferencyjnego modelu od Gunnir

Patrząc na poczynania Intela na rynku kart graficznych pytanie quo vadis, Intel? nasuwa się samo. Firma niestety nie zdołała przygotować odpowiedniej premiery swoich modeli z rodziny Arc A-, przez co dziś patrzymy na A380 spod byka niejako przez początkowe przeznaczenie jej rynkowi chińskiemu. Wkrótce jednak karty mogą trafić na szerszy rynek, jako że niereferencyjna karta Arc A380 pojawiła się już w laboratoriach Intela.

Czytaj też: Apple zrezygnuje z umieszczania nowych układów w tańszych iPhone’ach? Zmiany ruszą z serią iPhone 14

Przed kilkunastoma dniami Intel zapowiedział swoją kartę graficzną Arc A380 i w tym samym momencie chiński producent Gunnir pochwalił się swoją niereferencyjną wersją. Ten przygotował na rynek model Arc A380 Photon, wymieniając oryginalny system chłodzenia oparty o pojedynczy wentylator na ten z dwoma i zachowując jednocześnie trzy porty DisplayPort i jedno HDMI 2.0.

Czytaj też: Masz smartfon z Androidem i korzystasz z przeglądarki Chrome? Lepiej szybko ją zaktualizuj

Poniżej możecie obejrzeć ponad 2-minutowy materiał z rozpakowywania pudełka, przyglądania się karcie oraz sprawdzenia jej w akcji. Wedle testów przeprowadzonych przez wspomnianego jegomościa, Arc A380 Photon 6G OC to coś, na co warto czekać. Obecnie ten model jest dostępny tylko w Chinach, “jego jakość wykonania jest wyjątkowa”, a w praktyce radzi sobie z mainstreamowymi grami w jakości 1080p na ustawieniach średnich, zapewniając przy tym wsparcie DX12 Ultimate i kodeka AV1.

Czytaj też: Eksplorator plików niczym przeglądarka. Windows 11 można przerobić pod macOS

Warto wspomnieć, że GUNNIR Arc A380 Photon, wedle oficjalnych danych, została podkręcona w kwestii procesora graficznego ACM-G11, który maksymalnie ma osiągać 2450 MHz. To zwiększyło w ogólnym rozrachunku TBP do 92 watów, więc jednocześnie nie dziwi nas obecność 8-pinowego złącza zasilania, jako że szyna PCIe jest w stanie zagwarantować dostęp do jedynie 75 watów.