Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery serii Huawei Mate 50?

Już od jakiegoś czasu przecieki wspominają nam o powoli zbliżającej się premierze serii Huawei Mate 50. Teraz dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie nie będziemy musieli czekać długo.
Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery serii Huawei Mate 50?
Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery serii Huawei Mate 50?

Seria Huawei Mate 50 powraca w przeciekach

Z powodu sankcji nałożonych przez USA, pozycja Huawei znacznie spadła na smartfonowym rynku, co poniekąd zmusiło firmę do poważnych zmian w harmonogramie wydań swoich urządzeń. Wcześniej dostawaliśmy dwie flagowe serie – P i Mate – jedną na początku, zaś drugą na końcu roku. Teraz zdecydowano się wypuszczać je co roku, naprzemiennie. Z racji, że urządzenia P50 debiutowały w 2021 r., teraz oczekujemy na serię Mate 50. Ta zadebiutuje już niedługo, bo we wrześniu. Niestety dokładna data nie została ujawniona.

Czytaj też: HarmonyOS 3 zaprezentowany. Przynosi lepszą wydajność i prywatność, ale nie tylko

Wedle nowych informacji, zamiast spodziewanych dwóch modeli – Mate 50 i Mate 50 Pro – Huawei szykuje jeszcze Mate 50 RS. Choć już od jakiegoś czasu do sieci trafiają różne rendery ujawniające wygląd tych urządzeń, to ich specyfikacja nadal pozostaje wielką tajemnicą.

Wyciekły rendery, które ujawniają potencjalny wygląd Huawei Mate 50 Pro

Nawet teraz, wraz z napływem kolejnych przecieków, dowiadujemy się jedynie, że wszystkie trzy smartfony mają być napędzane przez najnowszy układ Kirin 9000S (bez modemu 5G), a na pokładzie znajdzie się dodatkowo chip obrazowania o nazwie XMAGE. Seria Huawei Mate 50 ma również dostać, ogłoszony niedawno, system HarmonyOS 3.

Czytaj też: Oppo Reno6 i Reno6 Pro w letniej superofercie. Można zaoszczędzić kilkaset złotych!

Warto też zerknąć na porcję renderów, a także jedno rzeczywiste zdjęcie (prawdopodobnie modelu Pro) oraz zdjęcie zabezpieczonych folii na ekran. Rendery ponownie ukazują nam dużą, okrągłą wyspę aparatów z symetrycznie ustawionymi czujnikami. Na zdjęciu możemy zobaczyć model z zakrzywionym ekranem. To prawdopodobnie Mate 50 Pro, który zamiast otworu na aparat do selfie, dostanie notcha (potwierdzają to folie na wyświetlacz), by zmieścić funkcję skanowania twarzy.