Oto Huawei Tag, czyli tańsza alternatywa dla Apple AirTaga

Huawei wprowadził na rynek kilka nowości – serię nova 10, kolejne warianty kolorystyczne P50 Pocket i konkurenta dla lokalizatora Apple AirTag. Huawei Tag to urządzenie, które uchroni nas przed zgubieniem różnych rzeczy. Przyjrzyjmy się bliżej co i w jakiej cenie oferuje.
Oto Huawei Tag, czyli tańsza alternatywa dla Apple AirTaga
Oto Huawei Tag, czyli tańsza alternatywa dla Apple AirTaga

Huawei Tag przyjmuje postać gustownego breloczka, który można doczepić do kluczy, wsadzić do portfela albo przypiąć do plecaka

Samo urządzenie ma kształt przypominający kostkę do gitary i spokojnie można wyjąć go z breloczka, jednak to z nim zyskuje na funkcjonalności, bo możemy przypiąć go do różnych rzeczy. Oficjalna nazwa brzmi Huawei Tag Anti-Lost Wizard, choć trudno uwierzyć, by ktokolwiek chciał z niej korzystać. Urządzenie jest lekki i niewielkie, waży bowiem 6 gramów i ma 5,6 mm grubości.

Czytaj też: Xiaomi wprowadza trzy nowe smartfony z serii Xiaomi 12S. Powstały we współpracy z firmą Leica

Z racji, że Huawei Tag ma nam pomóc odnaleźć zgubione rzeczy, dysponuje syreną o maksymalnej głośności 92 decybeli, wysyła również powiadomienia na smartfona, gdy zbytnio oddalimy się od lokalizatora. Co istotne, na pokładzie zabrakło modułu GPS i całość opiera się na Bluetooth i NFC, więc jeśli przegapimy powiadomienie, może być ciężko odnaleźć swoją zgubę. Warto też wspomnieć, że w Huawei Tag brakuje również chipa ultraszerokopasmowego (UWB), co uniemożliwia precyzyjne śledzenie.

Czytaj też: Poznaliśmy datę premiery potężnego realme GT 2 Master Explorer. Jest na co czekać!

To w zasadzie taka tańsza i bardziej okrojona wersja Apple AirTag, która jednak powinna spełniać swoje najważniejsze funkcje. Urządzenie odporne jest na kurz i wodę zgodnie z normą IP67, a bateria (wedle producenta) powinna wytrzymać nawet rok na jednym ładowaniu.

Czytaj też: Czekacie na polską premierę serii Xiaomi 12S? Cóż…

Największą zaletą Huawei Tag jest jego cena. W Chinach za pojedyncze urządzenie trzeba zapłacić 99 juanów, zaś za zestaw składający się z czterech lokalizatorów – 299 juanów. Sam brelok do kluczy kosztuje zaś 69 juanów. W przeliczeniu daje nam to kolejno ~69, ~207 i ~48 zł.