Mieści się w dłoni, waży 160 gramów, a obsłuży dwa wyświetlacze 4K – oto miniaturowy komputer Pix Nii

Jeśli interesują Was miniaturowe komputery, a możliwości producentów do upychania wszystkich układów w możliwie najmniejszych obudowach wręcz fascynują, to Pix Nii zapewne Was zachwyci. Ten miniaturowy komputer sprawia, że inne “miniaturki” są przy nim ogromne, a przy tym wszystkim zapewnia i tak przyzwoite możliwości.
miniaturowy komputer Pix Nii, miniaturowy komputer, Pix Nii
miniaturowy komputer Pix Nii, miniaturowy komputer, Pix Nii

Miniaturowy komputer Pix Nii to zupełnie nowy poziom “bycia małym”

Pix Nii to jeden z najmniejszych i najlżejszych miniaturowych komputerów klasy PC, które kiedykolwiek zobaczycie. Zwłaszcza jeśli idzie o stosunek wielkości do możliwości, bo firmie sprzedającej go na Indigogo udało się upchnąć aż dwa porty HDMI zdolne do wyświetlania obrazu w 4K przy 60 Hz w obudowę o wielkości 6,9 x 6,6 x 4,8 cm, tworząc system o wadze ledwie 160 gramów. W efekcie z Pix Nii można zrobić świetne centrum multimedialne, na którym można nawet co nieco popracować.

Czytaj też: Huawei i Chiny szpiegują USA? Pewność jest, dowodów i działań brak

Ten miniaturowy komputer łączy w sobie bowiem dysk SSD o pojemności 256, 512 lub 1 TB z 8 lub 16 GB pamięci DDR4 oraz z procesorem Intel Pentium N6005 z 4 rdzeniami i 4 wątkami. Ten ostatni pracuje na częstotliwości do 3,3 GHz i ma w sobie również procesor graficzny Intel UHD Graphics z 32EU.

Czytaj też: TENAA ujawnia szczegóły składanego Xiaomi Mix Fold 2 i Redmi K50S Pro

Zestaw interfejsów, modułów i portów obejmuje (poza wspomnianymi HDMI) Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, trzy porty USB 3.2, Ethernet, 3,5-mm jack i gniazdo kart MicroSD, które pozwala na rozszerzenie przestrzeni dyskowej do 2 TB. Mimo że to wszystko nie czyni z Pix Nii sprzętu do wymagającego oprogramowania i tym bardziej gier, ten miniaturowy PC wydaje się idealny do obsługiwania prezentacji czy oglądania filmów. Zwłaszcza że jego cena nie przeraża, bo w konfiguracji 8+512 GB wynosi 159$ w trwającej kampanii.