Motorola potwierdza datę premiery razr 2022 i pierwszego na świecie smartfona z aparatem 200 Mpix

Po długim oczekiwaniu Motorola w końcu ogłosiła datę premiery swoich dwóch, długo wyczekiwanych smartfonów. Jednym z nich jest najnowsza składana Motorola razr 2022, zaś drugim – X30 Pro (globalna nazwa edge 30 Ultra).
Tak prezentuje się Motorola razr 2022. Lenovo ujawnia wygląd swojego nowego składanego modelu
Tak prezentuje się Motorola razr 2022. Lenovo ujawnia wygląd swojego nowego składanego modelu

Niewiele ponad tydzień – tyle zostało do premiery Motoroli razr 2022 i X30 Pro

Dotychczasowe plotki wskazywały, że premiery tych dwóch flagowych urządzeń powinniśmy spodziewać się jeszcze w lipcu. Plotki jednak nie zawsze pokrywają się z prawdą, co potwierdziła nam Motorola ogłaszając datę chińskiego debiutu składanej razr 2022 i X30 Pro. Wydarzenie zostało zaplanowane na 2 sierpnia.

Motorola razr 2022 przyniesie sporo ulepszeń względem poprzednika, zyskując powiększenie wewnętrznego i zewnętrznego ekranu, nową konstrukcję, a przede wszystkim – flagową specyfikację z najnowszym Snapdragonem na czele. Ten sam układ znajdzie się też w X30 Pro. Tu przypomnimy dla jasności, że jest to nazwa, pod jaką smartfon pojawi się w chinach. Na rynku globalnym będzie funkcjonował jako edge 30 Ultra.

Czytaj też: Wyciekły europejskie ceny Samsunga Galaxy Z Flip4. Czy powinniśmy szykować się na duże podwyżki?

O ile nowy składany smartfon Motoroli jest modelem bardzo wyczekiwanym, to jednak nieco blednie w porównaniu z drugim nadchodzącym modelem. X30 Pro ma bowiem być wyposażony w aparat 200 Mpix, którego żaden producent smartfonów do tej pory nie umieścił w swoim urządzeniu. Oczywiście sam ten fakt imponuje, ale o wiele bardziej ciekawi jesteśmy tego, jak taki aparat sprawdzi się w praktyce.

Czytaj też: Premiera MIUI 14 opartego na Androidzie 13 zbliża się wielkimi krokami

Jeśli śledzicie nasze doniesienia na ten temat, to zapewne widzieliście poglądowe zdjęcie zrobione tym aparatem, które jakiś czas temu udostępnił na Weibo jeden z dyrektorów Lenovo. Wiadomo jednak, że co innego taka kontrolowana próbka, a co innego niezależne testy, które zaczną pojawiać się po premierze.