Produkcyjny plan Intela zbiera żniwa. Firma będzie produkować układy MediaTek

Usługa Intel Foundry Services została ogłoszona w 2021 roku, aby pomóc w zaspokojeniu gwałtownie rosnącego globalnego zapotrzebowania na zaawansowane zdolności produkcyjne półprzewodników. W lutym z kolei Intel dumnie ogłosił powstanie funduszu, który ma nieść pomoc zarówno starym i dużym, jak również małym i nowym, firmom na rynku półprzewodników. Wszystko po to, aby przyspieszyć rozwój architektury x86, ARM oraz RISC-V i dziś widać tego efekty – firma doczekała się umowy z MediaTek.
Intel rozdaje miliard dolarów w ramach IFS,gromna inwestycja Intela, intel IFS, IFS
Intel rozdaje miliard dolarów w ramach IFS,gromna inwestycja Intela, intel IFS, IFS

MediaTek skorzystał z Intel Foundry Services

Intel właśnie ogłosił partnerstwo z MediaTek w celu produkcji chipów za pośrednictwem właśnie wspomnianego Intel Foundry Services. Dzięki partnerstwu, MediaTek będzie korzystać z technologii produkcji Intela i zapewni rynkowi (nieoficjalnie) całą masę różnych układów logicznych. Dla przypomnienia, z układami MediaTeka miał do czynienia każdy z nas. Ta tajwańska firma projektuje układy i procesory dla smartfonów, a nawet modemy 5G, które są zresztą od dłuższego czasu produkowane przez Intela.

Czytaj też: Test Jabra Elite 4 Active. Sprawdzamy słuchawki TWS z ANC dla aktywnych

MediaTek uzupełnia portfolio o trzy nowe układy. Oto Dimensity 1050, Dimensity 930 i Helio G99

Prezes IFS, Randhir Thakur stwierdził, że to partnerstwo zapewni firmie MediaTek “bardziej zrównoważony, odporny łańcuch dostaw”, co w czasach pandemii okazało się wręcz krytyczne. Partnerstwo zapewni również nową odlewnię dla MediaTek, dając jej rozszerzone możliwości produkcyjne w Europie i USA.

Czytaj też: Huawei i Chiny szpiegują USA? Pewność jest, dowodów i działań brak

Jako jeden z wiodących na świecie projektantów układów scalonych w technologii fabless, napędzający ponad 2 miliardy urządzeń rocznie, MediaTek jest wspaniałym partnerem dla firmy IFS, gdy wchodzimy w kolejną fazę rozwoju.Mamy odpowiednie połączenie zaawansowanej technologii procesowej i zróżnicowanej geograficznie zdolności produkcyjnej, aby pomóc firmie MediaTek w dostarczaniu kolejnych miliardów podłączonych urządzeń w różnych zastosowaniach– powiedział CEO IFS.

Czytaj też: TENAA ujawnia szczegóły składanego Xiaomi Mix Fold 2 i Redmi K50S Pro

Jak dumnie twierdzi Intel, inicjatywa IFS wyróżnia się na tle innych ofert odlewni dzięki połączeniu wiodącej technologii procesów technologicznych i pakowania, światowej klasy portfolio IP oraz zaangażowanej zdolności produkcyjnej w Stanach Zjednoczonych i Europie. Klienci będą czerpać ogromne korzyści z ogłoszonej niedawno przez firmę Intel rozbudowy fabryk w istniejących zakładach, a także z planów poważnych nowych inwestycji w zakładach typu greenfield w Ohio i Niemczech.