Poznaliśmy datę premiery potężnego realme GT 2 Master Explorer. Jest na co czekać!

Już w maju potwierdzono, że powoli zbliża się premiera realme GT 2 Master Explorer. ogłoszono to przy okazji premiery Snapdragona 8+ Gen 1. Teraz zaś poznaliśmy oficjalną datę premiery tego smartfona.
Poznaliśmy datę premiery potężnego realme GT 2 Master Explorer. Jest na co czekać?

realme GT 2

realme szykuje się do premiery kolejnego modelu z dopiskiem Master Explorer. Nie jest to informacja nowa, bo przecieki mówiły o tym smartfonie od dawna, a od maja wiemy, że faktycznie powstaje. W czerwcu realme zdradziło nawet, że debiut urządzenia zaplanowany jest na lipiec. Kiedy dokładnie? Tego dowiedzieliśmy się dzisiaj, z wpisu na Weibo.

Czytaj też: Menedżer Haseł Google z ważnymi nowościami. Co się zmieniło?

Na premierę realme GT 2 Master Explorer nie musimy długo czekać

Producent ogłosił bowiem, że smartfon zostanie zaprezentowany podczas wydarzenia zaplanowanego na 11 lipca, więc już za tydzień. Będzie to oczywiście Chińska premiera, a na tą globalną będzie trzeba trochę poczekać.

Tymczasem zerknijmy na to, co na temat realme GT 2 Master Explorer ujawniły nam dotychczasowe przecieki. Tutaj mamy sporo informacji pochodzących z baz certyfikacyjnych, takich jak 3C i TENAA. Nie zabrakło również zdjęcia ujawniającego konstrukcję modelu (w certyfikacjach oznaczanego jako RMX3551).

Smartfon napędzany będzie przez układ Snapdragon 8+ gen 1, co akurat nikogo nie powinno dziwić. Na rynku ma pojawić się w kilku wariantach konfiguracji pamięci, bo do dyspozycji będzie 6 GB/8 GB/12 GB pamięci RAM LPDDR5 i 128 GB/256 GB/512 GB pamięci wewnętrznej. realme zadba też o pojemną baterię 5000 mAh, którą naładujemy z mocą 100

W.

Czytaj też: Sprzedaż smartfonów cały czas spada. Maj z jednym z najgorszych wyników w tym okresie od dekady

GT 2 Master Explorer zostanie wyposażony w 6,7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FHD+ 1080 x 2400 pikseli. Jak an flagowca przystało, nie zabraknie też obsługi wysokiej częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. 16-megapikselowy aparat przedni  zostanie umieszczony w okrągłym, centralnie umieszczonym otworze. Z tyłu zaś zostaną umieszczone trzy czujniki – 50-megapikselowy (główny) + 50-megapikselowy (ultraszerokokątny) + 2-megapikselowy obiektyw pomocniczy. Na pokładzie zabraknie ekranowego czytnika linii papilarnych i systemu operacyjnego Android 12 z nakładką realme UI 3.0.

Czytaj też: realme Band 2 trafia do Polski. Cena naprawdę zachęca do kupna

Z racji rychłej premiery spodziewamy się, że kolejne dni przyniosą nam jeszcze więcej informacji an temat realme GT 2 Master Explorer.