Tajemniczy klient z Azji kupuje system precyzyjnego naprowadzania pocisków z Izraela

Izraelska firma Elbit Systems to jeden z krajowych producentów uzbrojenia wszelakiej maści, który w ofercie ma m.in. zestaw precyzyjnego naprowadzania dla lotniczych pocisków bojowych ogólnego przeznaczenia. Te właśnie głowice sprzedaje pewnemu tajemniczemu klientowi z Azji.
Tajemniczy klient z Azji kupuje system precyzyjnego naprowadzania pocisków z Izraela

Lizard to system precyzyjnego naprowadzania pocisków, którym zainteresował się “ktoś” z Azji

Tajemniczy klient nie przeszkadza firmie Elbit Systems w chwaleniu się kontraktem, bo firma sama dumnie ogłosiła, że właśnie go otrzymała. Mowa o zamówieniu o wartości około 220 milionów dolarów na dostawę zestawów precyzyjnego naprowadzania dla amunicji lotniczej do jednego z krajów Azji i Pacyfiku. Kontrakt będzie realizowany przez okres 15 miesięcy.

Czytaj też: Ukraińska artyleria znów w akcji. Zobaczcie, jak zniszczyła dwa rosyjskie oddziały w BMP

Obserwujemy wzrost zapotrzebowania na nasze możliwości prowadzenia ognia precyzyjnego, ponieważ wysoka dokładność stała się imperatywem operacyjnym we wszystkich domenach działań. Siły zbrojne na całym świecie wymagają rozwiązań, które umożliwiają efektywne przekształcenie zapasów amunicji w zdolność, która jest istotna w nowoczesnych działaniach wojennych, zwłaszcza w świetle wniosków wyciągniętych z ostatnich konfliktów zbrojnych– powiedział Bezhalel Machlis, Elbit Systems President & CEO.

Czytaj też: Wielka kula ognia i kłęby dymu. Tak oto zniszczono kolejny rosyjski czołg

Mowa dokładnie o zestawie do precyzyjnego naprowadzania Lizard, który dotyczy głowic lotniczych ogólnego przeznaczenia, czyli w skrócie pocisków wystrzeliwanych z latających platform. Mowa o bardzo zaawansowanym systemie, bo kompleks Lizard to oparty na laserze zestaw precyzyjnego naprowadzania, który umożliwia głowicom lotniczym ogólnego przeznaczenia, zarówno w wersji zachodniej, jak i wschodniej, angażowanie celów, a w tym tych szybko poruszających się z dużą dokładnością.