Wydajność Intel Arc A750 w Death Stranding. Firma chwali się kartą, ale czy na pewno jest czym?

Wedle najnowszych informacji karta graficzna Intel Arc A750 łączy procesor graficzny ACM-G11 z 28 rdzeniami Xe i 3584 FP32 z 8 GB pamięci GDDR6 poprzez 256-bitową magistralę. Jest więc drugim w hierarchii najwydajniejszym modelem (tuż za Arc A770), którego cena pozostaje tajemnicą, jak zresztą również sama data premiery.
Wydajność Intel Arc A750 w Death Stranding. Firma chwali się kartą, ale czy na pewno jest czym?

Pokaz Death Stranding zapewnił nam wgląd w wydajność Intel Arc A750

Karta graficzna Intel Arc A750 powinna radzić sobie lepiej w grach zoptymalizowanych przez Intela do tak zwanego “poziomu pierwszego”. W praktyce ma dorównywać modelowi GeForce RTX 3060, więc jego cena powinna również mniej więcej odpowiadać cenie właśnie tej karcie NVIDIA (~2000 zł). Jednak Intel zamiast zapewniać najważniejsze informacje (o premierze i MSRP), bawi się wyłącznie w przekonywanie nas, że jego karta graficzna może wiele… przynajmniej w teorii.

Czytaj też: NVIDIA wszystkich premierą?! Oto wszystko, co wiemy o GeForce RTX 4000 [Aktualizacja]

Powyżej możecie obejrzeć pokaz możliwości Arc A750, który dotyczył głównie nie tyle testu wydajności, a skuteczności technologii Variable Refresh Rate i HDR. Jednak i tak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podejrzeć płynność samej gry. Mowa o Death Stranding, która została odpalona w rozdzielczości 2560×1440 przy pokazie VRR oraz 3440×1440 przy prezentacji HDR. Efekt? Płynność na poziomie 80-100 klatek na sekundę przy ustawieniach domyślnych w rozdzielczości 2K.

Czytaj też: Podkręcacie procesory i karty? To teraz podkręćcie nowy monitor ASUSa

Powyższy materiał zapewnił nam też bardzo ważną wiadomość, wedle której procesory graficzne ARC powinny obsługiwać każdy monitor z VRR, a obecnie firma zatwierdziła aż 100 topowych monitorów z obsługą tej technologii. Dowiedzieliśmy się ponadto, że HDMI 2.1 będzie dostępne na 100% w modelach Limited Edition, ale wersje niereferencyjne już go nie zagwarantgują, bo będzie to zależeć od producenta.