Xiaomi 12 Lite zapowiedziany. To będzie najbardziej budżetowy model flagowej serii

Jeszcze przed ubiegłoroczną premierą serii Xiaomi 12 mówiło się o dwóch modelach – Ultra i Lite. Jesteśmy już po premierze tego pierwszego, który finalnie otrzymał nazwę Xiaomi 12S Ultra, więc przed nami jeszcze debiut Xiaomi 12 Lite. Producent właśnie go zapowiedział.
Xiaomi 12 Pro

Xiaomi 12 Pro

Xiaomi nieco zamieszało (i jeszcze zamiesza) w swojej najnowszej flagowej serii. W grudniu ubiegłego roku wypuszczono na rynek trzy modele – Xiaomi 12, 12 Pro i 12X. Jeszcze przed tą premierą wspominano o kolejnych smartfonach, mających uzupełnić serię – Xiaomi 12 Lite i Ultra. Czekaliśmy na nie długo i ostatecznie doczekaliśmy się premiery wspomnianego ultraflagowca, choć w ramach… dodatkowej linii – Xiaomi 12S. Czy to oznacza, że główna seria “12” jest już zamknięta? Zwłaszcza że na horyzoncie majaczy Xiaomi 12T i 12T Pro? Nic bardziej mylnego.

Czytaj też: Xiaomi 12T Pro z rekordowym czujnikiem aparatu. Xiaomi idzie w ślady Motoroli?

Źródło: 91mobiles

Oficjalnie zapowiedziano premierę Xiaomi 12 Lite

Jak już wspomnieliśmy, ten model pojawia się w przeciekach od wielu miesięcy, a jego specyfikacja wiele razy pojawiała się w sieci. Wiemy więc, że zgodnie z nazewnictwem, będzie on tańszą alternatywą dla Xiaomi 12. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie producent zdecyduje się go zaprezentować, bo oficjalna grafika podsuwa nam tylko enigmatyczne “is comming”.

Czytaj też: Motorola ujawniła kluczową cechę nadchodzącego modelu moto X30 Pro

Tak czy inaczej, smartfon w końcu trafi na rynek, dlatego warto przyjrzeć się jego specyfikacji nieco bliżej. Już wcześniej dostaliśmy też kilka renderów, które możecie zobaczyć powyżej i poniżej, a które pozwalając dokładnie przyjrzeć się konstrukcji tego modelu.

Źródło: 91mobiles

Jeśli zaś chodzi o jego możliwości, to przeciek wspomina o 6,55-calowym ekranie OLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Nie zabraknie też tutaj obsługi HDR10+ i 32-megapikselowego aparatu do selfie umieszczonego w okrągłym otworze. Z tyłu zaś producent przygotował potrójny moduł z jednostką główną 108 Mpix, ultraszerokokątnym obiektywem 8 Mpix i czujnikiem makro 2 Mpix.

Czytaj też: Apple zrezygnuje z umieszczania nowych układów w tańszych iPhone’ach? Zmiany ruszą z serią iPhone 14

Podstawowy Xiaomi 12 napędzany jest przez układ Snapdragon 8 Gen 1, ale tutaj Xiaomi zdecydowało się sięgnąć po SoC Snapdragon 778G w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i do 256 GB pamięci, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Bateria o pojemności 4300 mAh ma obsługiwać szybkie ładowanie 67 W.