Jak długo będziemy jeszcze czekać na premierę Xiaomi Mix Fold 2?

Pierwszy składany Mix Fold zadebiutował w marcu ubiegłego roku, najwyższy więc czas na pojawienie się jego następcy. Xiaomi Mix Fold 2 jest tematem przecieków już od dłuższego czasu, a te najnowsze w końcu wskazały nam datę premiery.
Xiaomi znacznie ulepszy wyświetlacze w Mix Fold 2
Xiaomi znacznie ulepszy wyświetlacze w Mix Fold 2

Xiaomi Mix Fold 2 będzie bezpośrednią konkurencją dla debiutującego w sierpniu Galaxy Z Fold4

Minęło już prawie półtora roku od premiery pierwszego składanego smartfona Xiaomi i jeśli wierzyć przeciekom, na debiut jego następcy nie będziemy musieli już długo czekać. najnowsze informacje, które udostępnił znany leakster Abhishek Yadav wskazują, że producent może wprowadzić urządzenie na rynek w podobnym czasie, co Samsung, czyli właśnie w sierpniu.

Czytaj też: Tytanowy i elegancki. Oto Huawei Watch 3 Pro New

Dokładna data nie została podana, ale wiemy, że w przyszłym miesiącu – 16 sierpnia – Xiaomi ma (podobno) zaprezentować światu swoją najnowszą wersję nakładki, czyli MIUI 14 opartego na Androidzie 13. Spodziewamy się więc, że firma zdecyduje się na obie premiery w tym samym dniu.

Czytaj też: Te urządzenia dostaną MIUI 14. Wiemy też, które modele nie mają co liczyć na aktualizację

Tymczasem zerknijmy na szczegóły specyfikacji nadchodzącego Xiaomi Mix Fold 2. Według dotychczasowych doniesień, nadchodzący smartfon zostanie wyposażony w 8,1-calowy wewnętrzny wyświetlacz LTPO OLED oferujący rozdzielczość 2K i zmienną częstotliwość odświeżania do 120 Hz. Panel ma mieć proporcje 21:9, więc będzie nieco krótszy i szerszy w stosunku do poprzednika. Co do zewnętrznego wyświetlacza, na razie wspomina się tylko, że będzie miał 6,5 cala i częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Czytaj też: Huawei FreeBuds SE, czyli niedrogie słuchawki True Wireless już w Polsce

Spodziewamy się, że jak na urządzenie premium, Mix Fold 2 będzie napędzany przez układ Snapdragon 8+ Gen 1, który ma być połączony z maksymalnie 16 GB pamięci RAM i nawet 1 TB pamięci wbudowanej. Plotki wspominają, że pod kątem obsługiwanego ładowania nie uświadczymy tym razem ulepszeń i Xiaomi zdecyduje się pozostać przy 67W z pierwszego Mix Fold.

Czytaj też: Już wiemy, jak pojemną baterię będzie miała składana Motorola razr 2022

Jeśli przeciek dotyczący daty premiery się potwierdzi to można się spodziewać, że w najbliższym czasie dowiemy się więcej na temat tego smartfona. Ciekawi bowiem jesteśmy pojemności baterii, a także szczegółów aparatów.