Apple zmienia się na lepsze. Ta decyzja wpłynie na wielu użytkowników

Powiedzieć, że Apple opłaca się ograniczać naprawy sprzętu do własnych certyfikowanych zakładów, to jakby powiedzieć, że firma rzeczywiście dba o środowisko, nie dołączając ładowarek do kupionych smartfonów. Na szczęście w jednej kwestii Apple zmienia się na lepsze i mowa tutaj o umożliwianiu ingerencji we “wnętrze” sprzętu poprzez program Self Service Repair, który właśnie został rozszerzony.
Apple zmienia się na lepsze, naprawy Apple, Apple
Apple zmienia się na lepsze, naprawy Apple, Apple

Program “naprawy w zaciszu domowym” Apple się rozszerza. Do iPhone dołączają nowe MacBooki

Firma Apple ogłosiła właśnie, że jej program Self Service Repair zostanie rozszerzony o modele MacBook Air oraz MacBook Pro z układami M1. Oznacza to, że będzie obejmował teraz części i podręczniki naprawcze do wspomnianych sprzętów w podobny sposób, jak dokonał tego z iPhone.

Czytaj też: Narzędzie do nagrywania rozmów telefonicznych hitem. Rozwiązuje wielki problem iPhone

Dla przypomnienia, ten program ruszył w kwietniu tego roku. Powstały w jego ramach Apple Self Service Repair Store zapewnił amerykańskim klientom z wadliwymi iPhone 12, iPhone 13 i iPhone SE (3rd Gen) dostęp do podręczników naprawczych i oryginalnych części do naprawy własnych urządzeń w domu. To swoista alternatywa do oddawania ich do certyfikowanych serwisów Apple Genius Bar.

Czytaj też: Oppo Band 2 już oficjalnie. Ma sporo do zaoferowania w przystępnej cenie

Przy okazji Apple zapowiedziało, że jeszcze w tym roku program zostanie rozszerzony na Europę i kolejne modele komputerów Mac. To dobra wiadomość zwłaszcza w dzisiejszym świecie, a więc świecie “zero-waste”, oszczędzania na elektronice i dążenia do generowania możliwie najmniejszej ilości elektrośmieci.

Czytaj też: Premiera nowych słuchawek i smartwatcha od Xiaomi. Oto Watch S1 Pro i Buds 4 Pro

Z tego co wiadomo, już dziś (23 sierpnia) Apple uruchomi swój sklep z wyświetlaczami, gładzikami i górną częścią obudowy z akumulatorem dla nowych MacBooków. W przyszłości to trio zostanie rozszerzone o inne elementy, które będzie można wymienić na własną rękę, korzystając z podręcznika Apple i specjalnego zestawu serwisowego za 49 dolarów,k tórego można tez po prostu wypożyczyć..