Asus ROG Phone 6D Ultimate nadchodzi. Na pokładzie najpotężniejszy układ MediaTek

Seria ROG Phone 6 zadebiutowała na początku lipca, ale jak się okazuje, Asus szykuje kolejny model, który tym razem sięgnie nie po najnowszego Snapdragona, a po najpotężniejszy układ z oferty MediaTek. Co już wiemy o ROG Phone 6D Ultimate?
Asus ROG Phone 6 i 6 Pro oficjalnie. Gamingowe bestie z nowym Snapdragonem na pokładzie

Asus ROG Phone 6

Asus oficjalnie zapowiada ROG Phone 6D Ultimate

Dostaliśmy dzisiaj oficjalną zapowiedź kolejnego członka serii ROG Phone 6. Jego premiera zaplanowana została za trzy tygodnie, czyli na 19 września. Asus zorganizuje trzy równoczesne wydarzenia — w Nowym Jorku (8:00), Berlinie (14:00) i Taipei (20:00). To dość zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że będzie to w zasadzie specjalna edycja, a takowe zwykle ograniczone zostają do rynku Chińskiego. Tymczasem tutaj dostaniemy premierę globalną, co daje nadzieję, że urządzenie może trafić także do Polski, zwłaszcza ze względu na wykorzystany chipset.

Spodziewać się można, że nadchodzący ROG Phone 6D Ultimate będzie kolejną gamingową bestią, choć jego dokładna specyfikacja na razie jest tajemnicą. W obrębie wyświetlacza czy aparatów nie spodziewamy się większych zmian, bo pierwsze skrzypce ma tu grać procesor. Asus zrywa bowiem (chwilowo) z Qualcommem i sięga po układ MediaTek. Co istotne, nie jest to byle jaki SoC, bo ulepszony Dimensity 9000 – Dimensity 9000+.

Czytaj też: Google Tensor 2 jeszcze nie wyszedł, a już mówi się o pracach nad jego następcą

Oficjalnie ten układ ma cechować o 5% wyższą wydajnością procesora i o 10% wyższym GPU od wersji nieulepszonej. Jeśli zaś chodzi o testu, tutaj mamy wyniki z An Tu Tu, gdzie ROG Phone 6D Ultimate zgarnął 1146594 punkty, ustępując w ogólnym wyniku Snapdragonowi 8+ Gen 1 jedynie o kilka procent.