Google Tensor 2 jeszcze nie wyszedł, a już mówi się o pracach nad jego następcą

W ubiegłym roku Google postanowiło, że zamiast sięgać po układy od Qualcomma czy MediaTek, postawi na coś własnego. I tak oto powstał Tensor, wyprodukowany przez Samsunga, który napędził serię Pixel 6. Nie był to jednorazowy “wybryk”, bo w tegorocznej generacji smartfonów Google pojawi się jego następca. I chociaż o tym nadchodzącym układzie niewiele wiemy, to mówi się, że Samsung już pracuje nad “trójką”.
Google Tensor dla nowych Pixeli, Google Tensor, Tensor, Pixel Google Tensor
Google Tensor dla nowych Pixeli, Google Tensor, Tensor, Pixel Google Tensor

Google Tensor 2 nadal jest dla nas tajemnicą, jednak już wspomina się o jego następcy

Wyprodukowany w 5nm procesie technologicznym Samsunga, Google Tensor trafił w ubiegłym roku do serii Pixel 6. Nie był może aż taką rewolucją wydajnościową, jak chciałaby tego firma, ale oferował przyzwoitą wydajność. Gigant z Mountain View nie poprzestał na tym jednym układzie i już wiemy, że mające zadebiutować jesienią Pixele 7 dostaną układ Tensor 2. O tym SoC wiemy bardzo niewiele, bo w przeciwieństwie do oryginału, nie jest aż tak częstym bywalcem przecieków.

Czytaj też: iPhone 14 Pro na rzeczywistych zdjęciach. Jest też filmik i nowy wariant kolorystyczny

Na razie wspomina się, że Tensor 2 pozostanie przy starszych rdzeniach procesora, takich jak  Cortex-A78 i Cortex-X1. To z kolei już an wstępie może stawiać do mocno w tyle za obecnymi flagowymi chipsetami. Jednak te informacje to nadal zbyt mało, by móc powiedzieć na jego temat cokolwiek więcej.

Mimo tego, jak wynika z najnowszych doniesień, Samsung już pracuje m.in. nad Tensorem 3, czyli układem, który w domyśle ma napędzać serię Pixel 8. Układ ma podobno numer modelu S5P9865, po którym właśnie wnioskuje się, że to trzecia generacja procesora Google — pierwszy Tensor miał numer S5P9845, zaś jego następca (podobno) S5P9855. Płytka rozwojowa chipsetu Tensor 3 ma nazwę kodową „Ripcurrent”, natomiast tegorocznej generacji – „Cloudripper”.

Czytaj też: Seria vivo V25 wkrótce powiększy się o kolejny model. vivo V25e zauważony w Geekbench

Przypominamy jednak, że są to jedynie doniesienia, na potwierdzenie których nie ma obecnie żadnych oficjalnych informacji, więc radzimy podchodzić do nich z dystansem. Na razie skupiamy się bardziej na tegorocznym SoC Tensor 2. Ten powinien zadebiutować już nie długo, więc spodziewamy się, że w najbliższym czasie usłyszymy na jego temat trochę więcej.