Netflix z reklamami, ale nie we wszystkich tytułach

Już w przyszłym roku Netflix ruszy z nowym planem subskrypcyjnym, w którym za niższą miesięczną opłatę będziemy musieli przecierpieć oglądanie reklam. Szczegóły nadal są nieznane, ale wedle nowych informacji, niektóre treści nadal będzie można obejrzeć bez przerw na reklamy.
Netflix szuka sposobu na odrobienie strat. Pojawi się tańszy plan z reklamami i... opłaty za udostępnianie haseł?
Netflix szuka sposobu na odrobienie strat. Pojawi się tańszy plan z reklamami i... opłaty za udostępnianie haseł?

Okazuje się, że w nowym planie Netfliksa niektóre treści nadal będą wolne od reklam

Netflix nie radzi sobie w tym roku najlepiej. Platforma wciąż notuje straty, a użytkownicy — nawet ci wieloletni — rezygnują z subskrypcji. Powodów jest wiele i należą do nich z pewnością cena, a także niezadowalający poziom oferowanych nowości. Netflix oczywiście przyczyn upatruje w czymś innym i na swój sposób szuka ich rozwiązania. Jednym z nich będą testowane właśnie opłaty za współdzielenie kont, a kolejnym — tańszy plan subskrypcyjny z reklamami.

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie tym nowym planie Netflix uniemożliwi użytkownikom korzystanie z jednej z kluczowych funkcji, a mianowicie z pobierania treści. Netflix szybko zareagował na tę plotkę, ale nie zdementował jej, tylko zaznaczył, że nadal jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach na temat tej tańszej opcji z reklamami.

Czytaj też: TikTok do usunięcia? Na filmiki „tracicie” czas i płacicie za nie swoimi cennymi danymi

W ogólnym rozrachunku taki plan nie jest czymś złym i może być dobrą alternatywą dla osób, które nie korzystają dużo z Netfliksa, a chcą mieć możliwość obejrzenia czegoś na platformie od czasu do czasu, nie płacąc przy tym za nią aż tak dużej kwoty. Oczywiście, o ile reklamy nie będą uciążliwe. Problemem może być również sama zawartość biblioteki, bo Netflix wprost powiedział, że ta będzie biedniejsza od tej w normalnych planach subskrypcyjnych. Jak bardzo? Tego nie wiemy.

Czytaj też: Jedna z najistotniejszych funkcji platformy Netflix będzie niedostępna w planie z reklamami

Teraz dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie niektóre treści będą całkowicie ich pozbawione. Jak podaje Bloomberg, Netflix zrezygnuje z wyświetlania reklam w programach dla dzieci. Tak podobno platforma powiedziała swoim partnerom, co raczej nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że niektóre studia licencjonujące Netfliksowi treści nie zgodziły się na reklamy w swoich tytułach. Również oryginalne filmy mają pozostać bez przerywników na reklamy, przynajmniej na początku, bo z czasem takie bloki reklamowe mają zostać dodane.