Premiera vivo Y22s jeszcze się nie odbyła, ale my już wiemy o nim praktycznie wszystko

vivo ma zamiar znacznie rozbudować serię Y. Wśród nadchodzących smartfonów znajdzie się także vivo Y22s, który jest bohaterem najnowszego przecieku. Dzięki tym informacjom wiemy nie tylko, jaką specyfikacją będzie mógł się pochwalić, ale również jak będzie się prezentował.
Premiera vivo Y22s jeszcze się nie odbyła, ale my już wiemy o nim praktycznie wszystko
Premiera vivo Y22s jeszcze się nie odbyła, ale my już wiemy o nim praktycznie wszystko

Serwis Pricebaba udostępnił naprawdę solidny przeciek zawierający zarówno szczegóły specyfikacji (zebrane z wcześniejszych plotek), ale też prawdziwe zdjęcia vivo Y22s. Dzięki temu wiemy, że smartfon pojawi się w dwóch wariantach kolorystycznych — jasnoniebieskim i granatowym.

Czytaj też: Kolejny producent szykuje swój składany smartfon. vivo X Fold S może zadebiutować niedługo

Jak pokazały nam poprzednie rendery, jaśniejszy wariant będzie tym “magicznym”, czyli zmieniającym kolor pod wpływem światła UV lub słonecznego. Jeśli zaś chodzi o konstrukcję urządzenia, z tyłu znajdzie się prostokątna wyspa z dwoma modułami aparatów – 50 Mpix + 2 Mpix do makro i pomiaru głębi. Jest też nazwa producenta umieszczona poniżej. Z przodu — płaski ekran z wcięciem w kształcie litery “v”, w którym znajdzie się 8-megapikselowy aparat do selfie.

Pod kątem specyfikacji jest to raczej model z niższej półki. Napędzi go układ Snapdragon 680 w konfiguracji 8/128 GB. Pojemna bateria 5000 mAh będzie obsługiwać jedynie ładowanie 18 W, więc zapełnienie jej trochę jednak potrwa. vivo Y22s działać będzie pod kontrolą Androida 12 z nakładką FunTouch OS 12. Warto też wspomnieć, że urządzenie zaoferuje m.in. dual SIM, 4G VoLTE, Wi-Fi 5 GHz i gniazdo audio 3,5 mm.

Wyświetlacz LCD będzie miał przekątną 6,55 cala i będzie cechował się rozdzielczością HD+. Przeciek nie wspomina o częstotliwości odświeżania, ale nie spodziewamy się nic ponad 90 Hz.

Czytaj też: OnePlus 10T jest równie wytrzymały, jak OnePlus 10 Pro. I nie, to wcale nie jest dobra wiadomość

Data premiery cały czas pozostaje nieznana, ale sądząc po tym, że już dostępne są jego prawdziwe zdjęcia, vivo Y22s może zadebiutować nawet w najbliższych dniach.