Xiaomi pozbędzie się ładowarek z opakowań smartfonów Redmi?

Kupując smartfony Samsunga czy Apple przyzwyczajeni jesteśmy już do braku ładowarek w zestawach. Od modelu Mi 11 pozbyło się też ich Xiaomi (nie na wszystkich rynkach) i możliwe, że firma zdecydowała się na podobny krok także w przypadku modeli Redmi.
Jedna ładowarka USB-C by wszystkimi rządzić. Unia Europejska podjęła decyzję
Jedna ładowarka USB-C by wszystkimi rządzić. Unia Europejska podjęła decyzję

Smartfony Redmi bez ładowarek w zestawie?

Brak ładowarek w zestawie podyktowany jest troską o środowisko i chęcią zmniejszenia ilości elektrośmieci. Producenci wychodzą bowiem z założenia, że każdy z nas ma ładowarkę w szufladzie. Czy słusznie? W zasadzie trudno powiedzieć, bo jeśli popytamy ludzi wokół, zapewne usłyszymy tyle samo głosów za, jak i przeciw. Jednak niezależnie od naszej opinii, producenci powoli przestają dodawać ładowarki do opakowań smartfonów.

Czytaj też: iPhone 14 Pro na rzeczywistych zdjęciach. Jest też filmik i nowy wariant kolorystyczny

Oprócz Samsunga czy Apple, na taki ruch zdecydowało się też Xiaomi począwszy od zeszłorocznego Mi 11, choć jeszcze nie na wszystkich rynkach, bo jeśli zerkniemy na wyposażenie np. Xiaomi 12, to na oficjalnej stronie możemy przeczytać o obecności zasilacza w zestawie. Powinniśmy jednak spodziewać się, że prędzej czy później także i u nas opakowania smartfonów będą uboższe o ten element.

Czytaj też: Najpotężniejszy smartfon z serii vivo X80 pojawi się już wkrótce. Kiedy?

Może się okazać również, że nie tylko w smartfonach sygnowanych marką Xiaomi będzie brakowało ładowarki. Ogłoszony wczoraj w Indiach Redmi Note 11SE także nie dostanie ładowarki, czego możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony Xiaomi India. Jest to więc pierwszy raz, kiedy któryś model Redmi nie ma w zestawie tego elementu.

Czytaj też: Przeciek ujawnia kolejne szczegóły specyfikacji serii Huawei Mate 50

W zestawie znalazł się telefon, kabel USB-C, kluczyk do wyjmowania karty SIM, etui ochronne, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna. Zasilacza jednak brak, a warto zauważyć, że wszystkie inne modele Redmi dostępne na stronie Xiaomi India mają go w zestawie. Czy więc nowy Redmi Note jest wyjątkiem, czy może właśnie od tego modelu Xiaomi wprowadza po cichu tak znaczące zmiany?