Huawei P50 Pocket New nadchodzi, a jego cena może skusić wiele osób

Rynek składanych smartfonów rośnie w siłę, a dostępnych modeli wciąż przybywa. Jednak cały czas mamy do czynienia z urządzeniami, na które nie każdy może sobie pozwolić ze względu na wysoką cenę. Nadchodzący Huawei P50 Pocket New może w tej kwestii wiele zmienić.
Huawei P50 Pocket

Huawei P50 Pocket

Dopiero niedawno pojawiły się pierwsze informacje o Huawei P50 Pocket New

Do sieci wyciekł plakat promujący nadchodzący składany smartfon Huawei o nazwie P50 Pocket New. Grafika zdradza nam nie tylko wygląd urządzenia, ale też jego ceny i te są zdecydowanie interesujące. Smartfon dostępny będzie w dwóch kolorach – czarnym i białym, w dwóch wariantach pamięci wbudowanej – 256 i 512 GB, za które trzeba będzie zapłacić kolejno 4999 i 6999 juanów (~3390 i 4740 zł).

Są to więc ceny dużo niższe niż w przypadku konkurencji, choć już na pierwszy rzut oka widzimy, że smartfon zostanie okrojony z niektórych funkcjonalności, takich jak zewnętrzny dodatkowy ekran. Huawei nie zdradza nam zbyt wielu szczegółów, prócz ekranu OLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz i technologii przetwarzania obrazu XMAGE oraz HarmonyOS 3. Jeden z leaksterów ujawnił również, że Huawei P50 Pocket New napędzany będzie przez układ Snapdragon 888 w wersji 4G.

Czytaj też: Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące serii Oppo Find X6. Na pokładzie nieogłoszony jeszcze Snapdragon i…

Spodziewamy się, że producent może okroić też konfigurację aparatów. W oryginalnym Huawei P50 Pocket dostaliśmy 10,7-megapikselowy aparat do selfie i potrójny system z tyłu, z jednostką główną 40 Mpix, obiektywem szerokokątnym 32 Mpix i 13-megapikselowym czujnikiem ultraszerokokątnym.

Czytaj też: Premiera Xiaomi Civi 2 już na horyzoncie. Co o nim wiemy?

Na razie nie pojawiły się informacje o dacie premiery, ale wydaje się, że ta odbędzie się już wkrótce. Na to samo wskazują też przecieki.