Nie chcecie czekać miesiąca na nowości Windowsa 11? Możecie to przyspieszyć

Niedawna aktualizacja Windowsa 11 2022 Update rozpanoszyła się już po serwerach i trafiła na nasze komputery z obietnicą wprowadzenia nowych funkcji. W rzeczywistości to pierwsza aktualizacja, wprowadzająca dodatkowe funkcje w historii tego systemu, ale nie wszystkie z nich są dostępne po aktualizacji. Są jednak metody, aby to obejść i wszyscy niecierpliwi mogą już na własną rękę wypróbować nowości Windowsa 11.
Windows 11
Windows 11

Zablokowane nowości Windowsa 11 można w prosty sposób odblokować

Mimo tego, że aktualizacja wprowadziła już potrzebne zmiany kodu do nowych funkcji, to nie odblokowała ich dla wszystkich. Część funkcji nie jest dostępna, ale ma to swój powód. Microsoft planuje bowiem wypuścić kolejną aktualizację w przyszłym miesiącu, aby zdjąć blokadę z funkcji takich jak: tworzenie zakładek (niczym w przeglądarce) eksploratora plików, przeprojektowanego okna “otwórz za pomocą”, sugerowanych działań, przepełnieniu paska zadań i nie tylko. Niecierpliwi mogą jednak aktywować je już teraz.

Czytaj też: Spodziewacie się sporych ulepszeń w Galaxy S23 Ultra? Możecie się ich nie doczekać

Nie jest to niczym nowym, bo stabilne wersje Windowsów, które trafiają w ręce nas wszystkich, często mają w sobie nowe funkcje, ale te są domyślnie wyłączone w oczekiwaniu na “stuprocentowe zielone światło”. Tak też jest w przypadku aktualizacji Windows 11 2022 Update, ale narzędzie ViveTool pozwala obejść to ograniczenie po wprowadzeniu odpowiedniego identyfikatora:

  • Sugerowane działania: id:34592303
  • Przepełnienie paska zadań: id:35620393
  • Przeprojektowany przycisk “Otwórz za pomocą”: id:36302090
  • Eksplorator plików z zakładkami:
    • id:36354489
    • id:37634385
    • id:39145991

Czytaj też: Możliwe, że na premierę serii Redmi Note 12 nie będziemy musieli długo czekać

Czy to bezpieczne? W ogólnym rozrachunku tak, ale brak oficjalnego potwierdzenia funkcjonalności poszczególnych funkcji (czytaj – oficjalnej aktualizacji) nie gwarantuje stabilności i przewidywalności programu.