Redmi Pad ma przed nami coraz mniej tajemnic

Xiaomi szykuje pierwszy tablet spod marki Redmi. Urządzenie o nazwie Redmi Pad ma zadebiutować już nie długo, a im bliżej premiery, tym więcej szczegółów na jego temat wycieka do sieci.
Xiaomi Pad 5

Xiaomi Pad 5

Tablet Redmi Pad znów pojawia się w przeciekach

Nadchodzący tablet nie będzie urządzeniem przeznaczonym tylko na rynek chiński, bo wedle źródeł, Xiaomi wprowadzi go także do Europy. Będzie to model raczej budżetowy, bo w zależności od wariantu, ma kosztować od 250 (3/64 GB) do 350 euro (za wariant 4/128 GB). Nowy przeciek twierdzi, że tablet dostępny będzie tylko w jednym, szarym kolorze, który zresztą możemy podejrzeć na prawdziwym zdjęciu, bo i takie zdążyło już trafić do sieci.

Czytaj też: Pojawiają się kolejne informacje o Xiaomi 13. Tym razem przeciek skupia się na wyświetlaczu

Redmi pad zdążył się już pojawić w kilku bazach certyfikacyjnych, takich jak CMIIIT i 3C, dzięki czemu jego specyfikacja nie jest aż taką tajemnicą. Od razu warto jednak nadmienić, że najprawdopodobniej pojawią się dwie wersje urządzenia – 4G i 5G. Obecność tego drugiego wariantu ujawniły powyższe urzędy certyfikacyjne, zdradzając dodatkowo, że Xiaomi wyposaży tablet w dwuzakresowe Wi-Fi, a także szybkie ładowanie przewodowe z mocą 67 W.

Czytaj też: Nowa Sony Xperia Pro zadebiutuje jeszcze w tym roku. Kolejna fotograficzna bestia na horyzoncie

Niestety na tym informacje na temat wariantu 5G się kończą, ale znany leakster Mukul Sharma zdradził nam nieco więcej o Redmi Pad 4G. Na jego pokładzie znajdzie się bateria o pojemności 7800 mAh z obsługą szybkiego ładowania z mocą 22,5 W. Tablet napędzany będzie przez układ Helio G99 i wspomniane wcześniej warianty pamięci będą prawdopodobnie dotyczyć właśnie tego modelu, choć równie dobrze Xiaomi zdecyduje się tylko na niewielkie różnice pomiędzy wariantami sprowadzające się do obsługiwanej łączności i szybkości ładowania.

Czytaj też: Seria iPhone 14 zadebiutowała, a wraz z nią nowe smartwatche Apple Watch i AirPodsy Pro kolejnej generacji

Oprócz tego leakster zdradził, że tablet zostanie wyposażony w 11,2-calowy ekran IPS LCD i działać będzie pod kontrolą systemu Android (najprawdopodobniej w wersji 12) z nakładką MIUI Lite — lżejszą wersją nakładki MIUI znanej, chociażby ze smartfonów Xiaomi.