Samsung wprowadza nowe funkcje dla starszych urządzeń z serii Galaxy Z i Galaxy Watch

Samsung zapowiedział, że już wkrótce starsze generacje składanych smartfonów z serii Galaxy Z, a także smartwatchy Galaxy Watch dostaną aktualizacje do najnowszych wersji One UI. To z kolei oznacza sporo nowych funkcji.
Samsung Galaxy Z Fold3 i Z Flip3

Samsung Galaxy Z Fold3 i Z Flip3

One UI 4.1.1. także dla starszych modeli Galaxy Z

Najnowsza wersja nakładki Samsunga jest już dostępna w wersji 4.1.1., a stosowne aktualizacje zostały już wdrożone na składanych smartfonach Galaxy Z Fold 4 i Z Flip 4 oraz Galaxy Z Fold3 i Z Flip3. Jeśli posiadacie poprzednie generacje składanych urządzeń producenta i zastanawiacie się, czy również otrzymacie najnowszą wersję One UI – mamy dla Was odpowiedź. Samsung potwierdził, że Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip i Galaxy Z Fold zostaną zaktualizowane do One UI 4.1.1.. Niestety firma nie podała dokładnych ram czasowych, więc trzeba w tym wypadku uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj też: Samsung na IFA 2022. Zrównoważona przyszłość i platforma SmartThings, by wynieść życie w duchu smart na wyższy poziom

Samsung Galaxy Z Flip3

Jakie nowości zostaną wprowadzone wraz z aktualizacją? Tych jest całkiem sporo, bo pojawi się pasek zadań pozwalający szybko przełączać się pomiędzy aplikacjami. Dostępna będzie też opcja “przeciągnij i upuść”, która otwiera podzielony widok. Samsung wprowadzi też nowy gest wykonywany dwoma palcami — ten natychmiastowo przełączy aplikacje z trybu pełnoekranowego na podzielony ekran w celu zwiększenia naszej produktywności.

Czytaj też: Pojawiają się szczegóły aparatów serii Xiaomi 13

Nowa nakładka jeszcze bardziej wykorzysta ekran zewnętrzny, bo po aktualizacji, podczas robienia komuś zdjęcia, ta osoba będzie mogła widzieć podgląd na zewnętrznym ekranie. Dodatkowo w Galaxy Z Flip ekran okładki dostanie więcej funkcjonalności, bo z jego poziomu będzie można nawiązywać połączenia z ulubionymi kontaktami, odpowiadać na SMS-y za pomocą funkcji zmiany głosu na tekst czy też oddzwaniać na nieodebrane połączenia. Samsung da też dostęp do szybkich ustawień, takich jak latarka, tryb samolotowy czy Wi-Fi.

Aktualizacja także dla starszych zegarków Galaxy Watch

Samsung wydał też One UI Watch 4.5, który w pierwszej kolejności trafił do modeli z serii Galaxy Watch5, a teraz stosowne aktualizacje zostały udostępnione dla Galaxy Watch4 i Watch4 Classic. Tutaj wśród nowości znalazło się sześć interaktywnych tarcz zegarka, dodatkowe dostosowania i nowa klawiatura QWERTY.

galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch4

Czytaj też: Tak ma wyglądać nadchodzący OnePlus Nord Watch, a dokładniej — jeden z licznych wariantów

Zapowiedziano ponadto, że również Galaxy Watch3 i Watch Active 2 dostaną aktualizację oprogramowania, wraz z którą ich posiadacze będą mogli skorzystać z “wybranych funkcji” One UI Watch 4.5. Mowa o dwóch nowych tarczach zegarka, funkcji analizującej chrapanie, a także o obsłudze pomiaru ciśnienia krwi i EKG w aplikacji Samsung Health Monitor. Niestety i w tym przypadku nie poznaliśmy harmonogramu aktualizacji.