Szukacie wydajnego HDMI? Spójrzcie na światłowodowy przewód HDMI 2.1 Xenos W35

Tajwańska firma VIVIFY zaprezentowała właśnie swoje nowe przewody HDMI 2.1 Xenos W35 w wersji czarnej i białej, które różnią się wyłącznie rozmiarami. Tak też wersja biała jest tylko 4,5-metrowa, a jej średnica wynosi 3,5 mm, podczas gdy czarna o średnicy 5,2 mm może mierzyć 10 lub 15 metrów. Cena tych przewodów wynosi odpowiednio 48, 56 i 68 dolarów.
Szukacie wydajnego HDMI, światłowodowy przewód HDMI 2.1 Xenos W35, HDMI 2.1 Xenos W35
Szukacie wydajnego HDMI, światłowodowy przewód HDMI 2.1 Xenos W35, HDMI 2.1 Xenos W35

Standard HDMI 2.1 bardzo zyskuje na światłowodach i przewody XENOS W35 to potwierdzają

Wedle obietnic marki, która postanowiła zawalczyć o miejsce na problematycznym rynku wydajnych przewodów HDMI, przewody XENOS W35 wyróżniają się na wielu frontach. Zacznijmy od tego, że z racji postawienia na technologię światłowodową, te przewody są leciutkie i cienkie, a przy tym i tak zapewniają wysoką przepustowość. Ich trwałość i zaawansowanie podkreśla aluminiowa obudowa wtyczek, a zaawansowanie fakt, że nie wymagają dodatkowego zasilania na dużych odległościach, jak przewody aktywne.

Czytaj też: Pierwszy na świecie robot został prezesem firmy. Kyle Reese przechodzi w tryb gotowości

Te przewody HDMI 2.1 w praktyce zapewniają przepustowość na poziomie 48 Gb/s, co oznacza, że wspierają odtwarzanie nagrań w rozdzielczości 8K i o częstotliwości odświeżania 60 Hz lub 4K i 120 Hz. Wszystko to przy wsparciu tradycyjnych technologii (HDCP 2.3 i Dynamic HDR), próbkowania 4:2:0, 4:2:2 i 4:4:4 oraz audio DTS:X, Dolby 7.1, eARC oraz DTS-HD MA.

Czytaj też: Xiaomi Smart Band 7 Pro zmierza do Europy. Kiedy premiera?

XENOS W35 doczekał się certyfikatu potwierdzającego wytrzymałość na siłę zgniatania rzędu 450 kg i rozciągania na poziomie 20 kg, jest odporny na wysokie temperatury do 85˚C i środowiska o 90% wilgotności. To ważne, jako że to światłowód, który sam w sobie oferuje bardziej stabilny, bezstratny sygnał, na który nie mają wpływu zakłócenia elektromagnetyczne.