Google ulepszyło kamerę zewnętrzną. Nest Doorbell doczekał się przewodowego zasilania

Nowe produkty w ramach rodziny Nest od Google zadebiutowały, a obok Nest Wi-Fi Pro oraz Nest Renew zadebiutował Nest Doorbell, czyli zdecydowanie najciekawszy produkt. Dlaczego najciekawszy? Bo Google ulepszyło kamerę zewnętrzną o niepozorną, ale dla wielu arcyważną funkcję – zasilanie przewodowe, ale to tylko wierzchołek góry lodowej wszystkich zmian.
Nest Doorbell
Nest Doorbell

Nest Doorbell od Google, czyli przewodowa kamera zewnętrzna

Zaprezentowany Nest Doorbell to przewodowy dzwonek do drzwi, który tym samym nie wymaga pamiętania o ładowaniu wbudowanego akumulatora. Dodatkowo w jego wnętrzu znalazła się pamięć masowa dla łącznie godzinnych nagrań, które zapisują się lokalnie w przypadku braku połączenia Wi-Fi. Dzięki serwerom, użytkownicy mogą przewijać i odtwarzać do pięciu klipów z trzech godzin historii wideo bez ponoszenia dodatkowych opłat, co można rozszerzyć stosowną subskrypcją.

Czytaj też: Telewizory Samsung Smart TV zyskują nową i odświeżoną wersję popularnej aplikacji 

Jeśli idzie o jego pozostałe funkcje, to Google zadbało o system wykrywający paczki, pojazdy, ludzi oraz zwierzęta, możliwość wyznaczania obszarów aktywności w obszarze widzenia kamery, jak również postarało się o funkcję interkomu. Konfiguracja dzwonku umożliwia też ustawienie formy alarmowania w momencie, kiedy ktoś dzwoni do drzwi (można wykorzystać głośniki Nest, powiadomienia na smartfon lub tradycyjne dzwonki), a wszystkie potrzebne ustawienia znajdują się w przerobionej aplikacji Google Home.

Czytaj też: Seria Xiaomi 12T zalicza premierę. Co nowe smartfony mają do zaoferowania i ile kosztują? Sprawdźcie!

Nest Doorbell gwarantuje też wysoką jakość nagrań, co potwierdza analiza DXOMark (cytat poniżej). Sama firma chwali się, że poprawiła jakość względem oryginału dzięki dopracowaniu procesu nagrywania w różnych warunkach oświetleniowych i pogodowych. O wyższą jakość dba zniwelowanie efektu rybiego oka oraz zapewnienie trybu HDR.

Google Nest Doorbell to najlepszy dzwonek z kamerą, jaki do tej pory testowaliśmy pod względem jakości obrazu, z wysokim poziomem szczegółów i dokładną ekspozycją, co pozwala łatwo rozpoznać, kto stoi u drzwi, nawet w nocy– DXOMark.

Czytaj też: Już wiemy, kiedy Huawei Watch D trafi do Europy

Cena Google Nest Doorbell dostępnego w czterech kolorach wynosi 179,99 dolarów, a Google dodatkowo chwali się, że tę kamerkę cechuje niższy ślad węglowy oraz skład obejmujący 43% z materiałów pochodzących z recyklingu.