Huawei idzie w ślady Apple. Funkcji Face Unlock w Mate 50 Pro nie będą już straszne maseczki

Choć w naszej części świata zdążyliśmy już zapomnieć o pandemii i wynikających z niej obostrzeniach, to są jeszcze regiony, w których COVID-19 się nie skończył, tak samo, jak obowiązek noszenia maseczek. Dlatego Huawei postanowił rozbudować funkcję Face Unlock o możliwość odblokowania Mate 50 Pro także wtedy, gdy część twarzy mamy zasłonięte maseczką.
Huawei Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro

Funkcja Face Unlock w Huawei Mate 50 Pro dostaje przydatną aktualizację

Na początku tego roku Apple wprowadziło w swoich smartfonach z Face ID nową funkcję – „Face ID with a Mask”. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki temu użytkownicy smartfonów nie muszą już zdejmować z twarzy maseczki, by odblokować telefon. Teraz Huawei, który również zapewnia bezpieczny system uwierzytelniania twarzą w swoich nowych smartfonach, postanowił wprowadzić podobną możliwość.

Czytaj też: Huawei Mate 50 Pro wzbudza duże oczekiwania. Czy podoła wyzwaniu?

Face Unlock dostępny jest w Mate 50 Pro oraz Huawei Mate 50 RS i to właśnie w tych smartfonach nowa aktualizacja HarmonyOS do wersji 3.0.0.156 wprowadzi wspomnianą już funkcjonalność. Zgodnie z dziennikiem zmian, użytkownicy nie będą musieli już zdejmować z twarzy maseczek, by odblokować swoje urządzenie — dokładnie tak, jak w iPhone’ach, ponieważ system będzie dokonywał rozpoznania na podstawie oczu.

Huawei Mate 50 Pro

A co jeśli nosimy okulary? To nie problem, będzie można zapisać swoją twarz właśnie w okularach, by uzyskać większą dokładność podczas rozpoznawania. Aktualizacja wprowadzi jednak coś jeszcze, czego w iPhone’ach nie znajdziemy -Face Unlock zadziała również wtedy, gdy mamy na twarzy mocniejszy makijaż.

Czytaj też: iPhone 14 Plus? Postoję. Zainteresowanie tak niskie, że Apple mocno tnie produkcję

Problem w tym, że jest to aktualizacja HarmonyOS, więc dotyczy to jedynie Chin. Czy dostępność funkcji zostanie rozszerzona też globalnie? Tego nie wiemy.