Karta graficzna Intel Arc A770 BiFrost od Acera przetestowana. Jej chłodzenie jest bardzo nietypowe

Izraelski serwis otrzymał już do testów kartę graficzną Intel Arc A770 w niereferencyjnej wersji, za którą odpowiada Acer. Mowa o Acer Predator A770 BiFrost, który przykuł naszą uwagę zwłaszcza przez swoje niestandardowe chłodzenie. W tej wiadomości ważne jest też to, że producenci niereferencyjnych modeli zaczęli już rozsyłać swoje modele kart Intela, których dostępność ciągle jest niepewna.
Karta graficzna Intel Arc A770 BiFrost od Acera
Karta graficzna Intel Arc A770 BiFrost od Acera

Jeden serwis przetestował już kartę Intel Arc A770 BiFrost

Serwis Plonter stał się oficjalnie nie tylko pierwszym na świecie, który przetestował kartę Arc A770, ale też pierwszym, który zrealizował testy tak naprawdę wszystkich modeli Intela. W tym przypadku mowa o modelu Acer Predator A770 BiFrost w wersji z 16 GB pamięci VRAM, który jest całkowicie niestandardowym projektem z dwoma wentylatorami i dwoma 8-pinowymi złączami zasilania.

Czytaj też: OnePlus pracuje nad kolejną generacją swoich słuchawek premium. OnePlus Buds Pro 2 coraz bliżej premiery?

Jak ujawniają zdjęcia, Arc A770 BiFrost wykorzystuje do chłodzenia dwa podświetlane wentylatory, z czego jeden pełni funkcję turbiny, a drugi jest już bardziej tradycyjny. Takie nietypowe połączenie oznacza, że wentylator turbinowy wypycha najpewniej ciepło bezpośrednio znad procesora graficznego daleko poza obudowę, a ten tradycyjny chłodzi część sekcji zasilania oraz modułów pamięci GDDR6.

Czytaj też: Najpotężniejsza karta graficzna w naszych rękach. Testy GeForce RTX 4090 już ruszyły

Wedle źródła, GPU cechuje się referencyjnym taktowaniem “Graphics” na poziomie 2100 MHz i TBP na poziomie 225 watów, ale więcej szczegółów niestety nie znamy. Cena, rodzaj i liczba wyjść wideo oraz niejasny dopisek “OC”, to więc na ten moment jedna wielka tajemnica.