Przeciek zdradza nam kolejne informacje na temat aparatu nadchodzącego Oppo Find X6 Pro

W lutym tego roku Oppo zaprezentowało serię Find X5, więc trudno się dziwić, że powoli zaczynamy patrzeć w kierunku kolejnej generacji. Przecieki już co nieco nam zdradziły na temat flagowego Oppo Find X6 Pro, a nowe doniesienia dodają do tej układanki kolejne elementy.
Oppo Find X5 Pro

Oppo Find X5 Pro (fot. Andrzej Libiszewski, Chip.pl)

Oppo intensywnie pracuje nad modelami Find X6 i Find X 6 Pro, choć zapewne na ich premierę będziemy musieli poczekać jeszcze parę miesięcy

Nietuzinkowy wygląd i możliwości — tak w bardzo dużym skrócie można opisać serię Find X5. Oczekiwania wobec następców są więc spore i oczekujemy po nich, zwłaszcza po modelu Pro, naprawdę topowej specyfikacji. Jakiś czas temu znany leakster, Digital Chat Station, wyjawił nam, że Oppo Find X6 Pro będzie napędzany przez chipset Snapdragon 8 Gen 2, który zadebiutuje dopiero w listopadzie tego roku. Z kolei model podstawowy dostanie zeszłorocznego flagowca, ale w jego ulepszonej wersji, czyli Snapdragona 8+ Gen 1. Wydaje się więc, że producent przyjął nowy schemat działania – na pokładzie Pro ląduje aktualny flagowiec, a jego poprzednik będzie napędzał model podstawowy.

Czytaj też: Budżetowy Huawei P50 Pocket podobno zadebiutuje już niedługo. Czego się po nim spodziewać?

Oprócz tego wcześniejsze plotki wyjawiły nam, że Find X6 będzie obsługiwał rozdzielczość wyświetlacza 1,5K, podczas gdy ekran Find X6 Pro będzie oferował rozdzielczość 2K. Do tego Oppo ma postawić na solidne aparaty z 1-calowym czujnikiem na czele. I tutaj na chwilę się zatrzymajmy, bo najnowszy przeciek, który również udostępnił Digital Chat Station, przybliża nam bliżej kwestię aparatów.

Oppo Find X5 Pro

Oppo ma wykorzystać w Find X6 Pro 1-calowy czujnik Sony IMX989, który zapewne będzie aparatem głównym. Obok niego mają zostać umieszczone dwa pozostałe obiektywy — ultraszerokokątny i teleobiektyw, a wszystkie trzy mają zaoferować rozdzielczość 50 Mpix. Model Podstawowy zachowa z kolei aparat główny i ultraszerokokątny 50 Mpix, ale teleobiektyw będzie miał już 32 Mpix.

Czytaj też: Nadchodzący POCO F5 będzie bardzo wyróżniał się na tle innych modeli marki

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery serii? Przecieki niewiele na ten temat mówią, ale raczej będzie to połowa lub końcówka I kwartału 2023 roku.