Nadchodzący POCO F5 będzie bardzo wyróżniał się na tle innych modeli marki

POCO znane jest z oferowania urządzeń ze świetnym stosunkiem ceny do jakości. W ofercie marki znajdziemy zarówno modele budżetowe, jak i te skierowane do bardziej wymagających użytkowników. Tutaj najlepiej wypada seria “F”, której najnowszy członek – POCO F5 – powoli szykuje się do premiery.
POCO F4 GT

POCO F4 GT

Chociaż seria “F” znana jest jako ta z wyżej półki, to mimo wszystko pomiędzy poszczególnymi modelami nie ma aż tak wielkich różnic, zwłaszcza w przypadku POCO F4 i F3. Tymczasem w przygotowaniu jest już POCO F5, który jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, sporo w serii namiesza.

Prace nad nowym modele POCO F trwają. Co zaoferuje POCO F5? Naprawdę sporo

Specyfikację urządzenia o numerze „M11A” (pod nim kryje się właśnie POCO F5, mający też nazwę kodową “Mondrian”) odkrył serwis Xiaomiui. Serwis znalazł także ten model w bazie IMEI, gdzie figuruje jako 23013PC75G. Co nam daje ta informacja? Rozkładając numer na czynniki pierwsze możemy dowiedzieć się kilku interesujących informacji: 23=2023, 01=styczeń, PC=POCO, 75=M11A, G=Globalny. Oznacza to więc, że smartfon dostępny będzie na rynku globalnym, co jest dobrą wiadomością.

Czytaj też: Budżetowy Huawei P50 Pocket podobno zadebiutuje już niedługo. Czego się po nim spodziewać?

Co zaoferuje nam POCO F5? Po pierwsze wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2K, obsługujący częstotliwość odświeżania 120 Hz i jasność szczytową nawet 1000 nitów. Tutaj warto zaznaczyć, że będzie to w zasadzie pierwszy smartfon POCO z ekranem 2K. Jasne, jest jeszcze F4 Pro, ale jego POCO nie zdecydowało się wprowadzić do sklepów. Co do przekątnej panelu — ta nie została określona, ale można się spodziewać, że ekran raczej nie będzie mniejszy niż 6,5 cala.

POCO F4 GT oficjalnie. To nowy szybki smartfon do gier i wymagających aplikacji
POCO F4 GT

Jak przystało na topowy model, nowy POCO napędzany będzie przez flagowy układ firmy Qualcomm. Z racji styczniowej premiery moglibyśmy się spodziewać Snapdragona 8 Gen 2, który przecież zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, ale przeciek wskazuje na Snapdragona 8+ Gen 1. To jednak raczej nie powinno być powodem do narzekań, bo obecny flagowiec również oferuje świetną wydajność.

Czytaj też: Redmi Note 12 sięgnie po najnowszy układ od MediaTek

Jeśli przypuszczenia okażą się słuszne i POCO F5 faktycznie pojawi się na globalnym rynku już w styczniu, to najbliższe tygodnie z pewnością dostarczą nam jeszcze wielu szczegółów na jego temat.