Jakość z najwyższej półki, czyli ozłocony mikrofon ProCast XLR od HyperX

Oddział HyperX, będący od ponad roku w rękach firmy HP (a nie Kingston) zapowiedział właśnie swój nowy mikrofon pojemnościowy ProCast XLR, który ma zaspokoić nawet najbardziej wymagających graczy i twórców. Co więc dokładnie będzie miał do zaoferowania HyperX ProCast Large Diaphragm Condenser Microphone?
ozłocony mikrofon ProCast XLR od HyperX
ozłocony mikrofon ProCast XLR od HyperX

Mikrofon ProCast XLR od HyperX

Dla HyperX nie jest to wcale pierwszy mikrofon, bo firma ma już w ofercie m.in. model QuadCast, którego niegdyś testowałem i zostałem miło zaskoczony oferowaną jakością. Z ProCast XLR firma wejdzie na zupełnie nowy poziom, oferując coś dla najbardziej wymagających. Firma reklamuje ten model jako “profesjonalnej klasy mikrofon pojemnościowy”, którego wyposażyła w złącze XLR, profil o kardioidalnym wzorze polaryzacji oraz kapsułę pojemnościową o dużej membranie wzbogaconej złotem, która ma gwarantować wysokiej jakości dźwięk.

Czytaj też: OnePlus pracuje nad kolejną generacją swoich słuchawek premium. OnePlus Buds Pro 2 coraz bliżej premiery?

HyperX kontynuuje podnoszenie poziomu swojej oferty wysokiej jakości i wydajnych urządzeń peryferyjnych, aby zaspokoić potrzeby dzisiejszych graczy, influencerów, twórców treści i nie tylko. Jako nasz pierwszy mikrofon XLR, mikrofon HyperX ProCast jest idealny dla profesjonalistów zajmujących się nagrywaniem, twórców treści i streamerów. Dzięki złączu XLR i wysokiej jakości dużemu, napylanemu złotem kondensatorowi, inżynierowie HyperX skupili się na zapewnieniu doskonałej jakości dźwięku i wszechstronności do wykorzystania w studiach domowych lub profesjonalnych powiedziała Ana Hidalgo, streaming business manager w HyperX.

Przechodząc do specyfikacji, rzeczywiście można odczuć, że ProCast XLR to coś więcej, niż tylko kolejny prosty mikrofon. Nie tyle przez złoto, ile solidny metalowy popfiltr i uchwyt antywibracyjny, możliwość nagrywania głośnych dźwięków (-10 dB PAD) i przełącznik filtra górnoprzepustowego 80 Hz, który pomaga zredukować niepożądane niskie częstotliwości. Wspomniana membrana mierzy jeden cal i przechwytuje głos w zakresie 20-20000 Hz przy czułości -38 dB.

Czytaj też: Google ulepszyło kamerę zewnętrzną. Nest Doorbell doczekał się przewodowego zasilania

W Polsce cena tego mikrofonu może sięgać 1250 zł z racji 249,99-dolarowej wyceny MSRP, a sama premiera rynkowa ma mieć miejsce w październiku. Problematyczny może z kolei być brak przewodu XLR oraz uchwytu w zestawie, jak sugeruje sama grafika.